Świat osób zmotoryzowanych

Osoby, które uwielbiają różnego typu wyścigi doskonale wiedzą jaki ogrom sprawa łączy w sobie to, co związane z motoryzacją. Motoryzacja to nie jedynie auta i motocykle, to wszelkiego rodzaju dodatki do pojazdów, jak też narzędzia do warsztatów. Każda człowiek zmotoryzowany wie, że samochód czy motocykl to skarbonka. Ludzie, którzy kupili samochody od kogoś, często muszą jeszcze sporo włożyć w wymianę niektórych elementów samochodu. Oczywiście zawsze możemy wybrać samochód z autoryzowanego salonu samochodowego. Ale nie wszyscy chcą brać kredyt na samochód lub ścigacz.

Continue reading

Być może niektórych śmieszą, jednak ochraniają karoserię – chlapacze na zimę

Zbliżająca się zima to dla kierowców przede wszystkim czas zmian opon na dostosowane „zimówki”. Przestawieniom na nową, niewdzięczną szczególnie karoserii porę roku podlegają również pozostałe części samochodu niż tylko opony, m.in. popularne chlapacze. Sztuczne błotniki ochraniają nasze koła przed zwiększoną w zimie ilością soli, piachu i kamieni.

Continue reading

W którym miejscu najlepiej kupować niezbędne artykuły do auta? Czy zakupy w internecie są opłacalne?

Każdy fan czterech kółek wie, iż dobry samochód to rożne elementy, bez zgodności których ciężko mówić o solidności i niezawodności. Auto to zbyt skomplikowana maszyneria, aby coś mogło być niedopracowane. Dlatego też właśnie nawet najmniejszy elementy powinien spełniać najbardziej trudne warunki, aby służył nam jak najdłużej. Całe szczęście sporo elementów możemy wymieniać, kiedy tylko mamy na to chęć, w ten sposób jest na przykład z oponami. Co więcej, od kiedy możemy robić zakupy w internecie możliwości są o wiele większe.

Continue reading

Niezbędne ci nowe opony zimowe do samochodu? Kilka sugestii pomoże ci w dogodnych zakupach

Każdy właściciel samochodu musi nie tylko dbać o jego systematyczne przeglądy, zapewniać wyposażenie, jakie sprawia, że jego użytkowanie jest łatwiejsze, np. skrobaczki do lodu czy odkurzacze przydatne w utrzymaniu czystości na siedzeniach oraz podłodze, lecz również we właściwej chwili zamienić opony letnie na zimowe. Dzięki temu nawet jazda po lodzie lub śniegu będzie bezpieczna, ponieważ ich ogumienie jest do tego dostosowane. W jaki sposób w związku z tym kupować w stolicy opony na zimę, by być usatysfakcjonowanym z nowego nabytku?

Continue reading

Garść porad w jaki sposób najlepiej przygotować auto na okres zimowy

Każdego roku w mediach mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez nagłe nadejście zimy. Pierwsze opady śniegu są bardzo problematyczne dla każdego właściciela samochodu. Większa część kierowców do ostatniej chwili korzysta z opon letnich, ewentualne problemy tłumacząc potem nieodpowiednim dostosowaniem drogi przez ekipy za to odpowiedzialne.

Continue reading

Wymiana to bardzo istotna i odpowiedzialna kwestia, nie odkładaj tego na ostatni moment

Każdy kierowca musi być świadom, jak odpowiedzialną i ważną sprawą jest zamiana zużytego ogumienia. Opony mają kolosalny wpływ na bezpieczną jazdę, zatem nie da się przesuwać tego obowiązku w czasie, gdyż można doprowadzić do bardzo groźnych sytuacji na ulicy. Opony wymienia się zarówno ze względu na ich stan techniczny, jak również na porę roku i kiepskie warunki na drodze. Opony lepiej wymieniać w bliskim warsztacie, dla przykładu mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.

Continue reading

Szybka i tania wymiana opon po zimie

Zima powoli odpuszcza, czas, więc zrobić miejsce w szafie na lżejsze ciuchy. Pakując do worków swetry, zimowe buty nie zapomnijmy, że nie tylko my powinniśmy przygotować się na nowy sezon. Zmiany wymaga również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to czynność niezbędna, tak jak dostosowanie opon do warunków panujących od listopada.

Continue reading

Wspomagające części do samochodów

Obecnie coraz więcej ludzi ma prawo jazdy i własny samochód. Wynika to przykładowo z faktu, że obecnie duża liczba zatrudniających wymaga posiadania prawa jazdy przez kandydata do pracy. Ponadto opcja sprawnego przemieszczania się jest obecnie bardzo przydatna. Posiadacz samochodu ma większe możliwości decydowania o swoim czasie, nie jest uzależniony na przykład od kursowania pociągów czy pozostałych pokazdów. Posiadanie i eksploatowanie samochodu wiąże się jednak z wieloma kosztami.

Continue reading

Ogumienie samochodowe. Nowe czy używane? Pdminy,renowcacja, restauracja opon samochodowych.

Ogumienie samochodowe chodź zna je każdy użytkownik samochodu nie do końca zna je od strony technicznej. opona samochodowa złożona jest z bieżnika czyli zewnętrznej części ogumienia która ma stałą łączność z powierzchnia i odpowiada za przyczepność.

Continue reading

Czy należy nabyć z wyższej półki ogumienie ? kiedy wybrać drogie a kiedy tańsze.

Istnieje dużo powodów, dla których jesteśmy w stanie wydać więcej mimo, że towar jest w zasięgu ręki w korzystniejszej cenie. Czasem jesteśmy w stanie zapłacić więcej, gdyż mamy nadzieję, że nasz produkt będzie godny swej ceny. Głównie opony sklep klasyfikuje na trzy grupy: budżetową, medium, najdroższą.

Continue reading

Wytrzymałe opony do samochodu

Opony występują w rozmaitych formach zależnie od wykorzystania. Oczywiste jest, że innego rodzaju opony stosuje się do zwykłych osobowych samochodów, a inne do samochodów ciężarowych. Całkowicie odrębną grupę natomiast tworzą opony do zadań specjalnych, stosowane na przykład w urządzeniach rolniczych. Kombajn czy ciągnik musi bowiem posiadać warunki do funkcjonowania na kłopotliwym i zróżnicowanym terenie i te warunki powinny mu gwarantować przede wszystkim opony. W kontekście jednak opon zwykłego auta osobowego także można dokonać rozróżnień. Niezależnie od odmiany opony najbardziej znaczący jest jej stan. Wszystkie odmiany wymagają co jakiś czas całkowitej wymiany. W miarę jazdy autem bowiem opona ulega zużyciu szybciej, niż wielu ludzi sądzi.

Continue reading

Podczas zmiany pomiędzy sezonami wulkanizacja Warszawa ma wiele roboty

Zmiana opon to obowiązek kierowców. Każdy kto ma pojazd jest zobowiązany do takiego zajmowania się nim, by poruszanie się tym samochodem po drodze, okazało się jak najmocniej bezpieczne. Tak dla niego samego, jak i dla pozostałych uczestników ruchu. Sprawdzamy hamulce, przeglądamy układ kierowniczy, nie mniej nie mamy szansy zapomnieć, że różne opony mają być założone na zimę, a inne na lato.

Continue reading

Dbajmy o samochód

Samochód pomaga nam w wielu sytuacjach życia codziennego. Właściwie, nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania bez tego pojazdu. To przecież swoim samochodem najczęściej dojeżdżamy do pracy. Własny pojazd daje nam ogromną swobodę. Nie jesteśmy już zależni od transportu publicznego, który oferuje swym użytkownikom co raz gorsze warunki. Wystarczy przypomnieć sobie jazdę tramwajem w środku sezonu letniego. Dlatego samochód to ogromny skarb w dzisiejszych czasach.

Continue reading

Opony – jak wybrać i gdzie wymienić?

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zbliża się zima, na pewno wkrótce temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg i pojawi się oblodzenie na drogach. W związku z tym spora część Poznaniaków albo już założyła opony zimowe, albo dopiero zamierza to uczynić. Niektórzy dopiero mają w planach kupno nowych opon, ze względu na to, że te z zeszłego roku już przestały być bezpieczne, a jeszcze inni analizują gdzie zakupić opony letnie na kolejny rok. Niestety jest to spory wydatek, który może dość istotnie ograniczyć nasz budżet, co jest niepożądane, zwłaszcza w czasie przed Świętami Bożego Narodzenia. Z tegoż to powodu każdy szuka możliwości zaoszczędzenia kilku złotych. Jednak co zrobić, żeby wydając jak najmniej nabyć dobrej jakości wyrób?

Continue reading

Lokata w sprawdzone ogumienie jest konieczna dla najlepszej wydajności i pewnej podróży.

Podstawowym obowiązkiem każdego kierowcy jest przygotowanie siebie i auta na nieprzewidziane okoliczności. Bez względu na porę roku: gorące lato czy mroźną zimę, bezwzględnie należy ocenić stan ogumienia, jeżeli protektor jest nieodpowiednio głęboki a wskaźniki pokazują graniczne zużycie faktury protektora, to należy je bezwzględnie wymienić na zgodne z przepisami. Opony w samochodzie są montowane fabrycznie.

Continue reading

Jak wybrać opony na zimę?

Coraz zimniejsze dni bądź zbliżająca się zima sprawiają, że nie tylko powinniśmy zmienić garderobę na cieplejszą, ale też przemyśleć założenie opon zimowych. Dzięki nim nie będziemy ślizgać się po każdej zamarzniętej jezdni oraz nie narazimy na niebezpieczeństwo ani siebie, ani naszych współtowarzyszy. O czym należy pamiętać, jeśli dopiero zamierzamy zakupić opony zimowych?

Continue reading