Jak najefektywniej zabezpieczyć silnik auta przed zanieczyszczeniami?

Silnik auta pracuje na najwyższym poziomie. W powietrzu ,które wciąga, pełno jest brudu|. Pyłki, drobiny piachu, sadza i kurz obniżają sprawność mocy silnika. Nie można jednak ich uniknąć. Silniki spalinowe pochłaniają bardzo duże ilości powietrza, nawet do 10-11 metrów sześciennych na litr paliwa!

Sprzedawanie gazu ziemnego na nowoczesnym rynku – czemu posiada tak istotne znaczenie?

Nie należy się dziwić, że dziś każdy człowiek próbuje możliwie jak najlepiej wykorzystać zdobycze nowoczesnej techniki. Z jakiego powodu? To właśnie różnego rodzaju wynalazki potrafią widocznie uprościć życie, a w przypadku medycyny również je wydłużyć. Ogromne znaczenie posiada w pierwszej kolejności korzystanie z wszelkiego rodzaju zasobów, jakie człowiekowi proponuje planeta ziemia. Oczywiście, trzeba to robić z rozsądkiem, żeby ich nie wyczerpać. Jednym z najważniejszych bogactw ziemi jest gaz.

Rodzaje paliw płynnych oraz ich sposoby wykorzystania

Pomimo że typów paliw jest sporo, to właśnie paliwa płynne zasilają wszystkie samochody poruszające się po ulicach. Do paliw używanych w samochodach i motocyklach zalicza się produkty rafineryjne, jak przykładowo benzynę i ropę, która jest używana do zasilania silników dieslowskich, ale też paliwa kopalne, jak przykładowo gaz ziemny, który z uwagi na swój koszt jest niezwykle chętnie wykorzystywany na terenie Polski. Paliwa płynne to też paliwa wytwarzane syntetycznie, do których zalicza się na przykład syntetyczna benzyna, produkowana przez koncerny paliwowe przykładowo z ropy naftowej lub węgla, z wykorzystaniem przemian chemicznych.