Parę akcesoriów, które powinien mieć kierowca busa

Kierowanie samochodu dostawczego, bez względu na to, czy jest to chłodnia, furgon, czy też bus do transportu międzynarodowego, jest bardzo ciężką pracą. Z tego też powodu każdy bus mógłby być wyposażony parę akcesoriów, które tę pracę usprawnią.

busy

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy rozumie, że busy prowadzi się w trochę inny sposób, niż samochody osobowe. Busy są większe, trudniejsze do manewrowania oraz nie oferują kierującemu tak dużego luksusu jak osobówki. Każdy kierowca samochodu dostawczego mógłby posiadać nie tylko smartfon, ale także ergonomiczny uchwyt do takiego urządzenia. Jeżeli kierujący wyrusza na dalsze albo nieznane dla siebie trasy, to powinien mieć także nawigację GPS, choć ta może znajdować się też we wspomnianym telefonie komórkowym. Jak wiadomo, busy nie są tak łatwe do manewrowania, więc na kierownicy powinna znajdować się specjalna gałka, dzięki której kierowca mógłby te czynności robić o wiele szybciej i łatwiej. Następnym produktem jest wideorejestrator, dzięki któremu można dowodzić swoich racji nawet przed policją.
Każdy przewożony ładunek powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, dlatego też kierowca powinien mieć specjalne pasy transportowe, taśmy power tape czy trytytki, czyli opaski zaciskowe.

Masz chęć poszerzyć swą wiedzę? Będzie nam miło, jeśli dla osiągnięcia tego celu obejrzysz informacje z witryny, które dla Ciebie przygotowaliśmy w kolejnym linku.

Znacznym ułatwieniem dla kierującego byłoby jakby busy, którymi jeździ, zostały wyposażone w kamerę oraz sensory cofania. Ponadto dobrze byłoby, gdyby kierujący miał pod ręką dobrą latarkę, podstawowe narzędzia czy też trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.

To w zasadzie musi mieć każdy kierowca, przy czym osoby prywatne nie potrzebują chociażby szczoteczki do sprzątania paki. Analogicznie wygląda kwestia z chociażby kocami czy też poduszkami.