Parę pomocnych pomysłów na błogie ciepło w mieszkaniu podczas mrozów

Ciepły dom jest czymś, o czym marzymy wracając po ciężkim dniu w zimowy wieczór. Czasami jednak, zamiast przyjemnego ciepła, czujemy zimną podłogę i przytulny dom zmienia swoje oblicze.

Najlepiej pomyśleć o tym już podczas projektowania budynku czy przy przeprowadzce.
Jeśli jest taka okazja, należy przede wszystkim zatroszczyć się o odpowiednio ocieplony dom. Ocieplenie poddasza, nawet jeśli nie ma tam pokoi, jest bardzo ważne, bo tamtędy wyparowuje największa ilość ciepła – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie.

Tutaj znajdziesz dużo interesujących informacji na omawiany wątek – wystarczy wejść na następujący link (www.hospicjumkatowice.pl/), a na pewno dane tam umieszczone będą cenne.

Znaczący jest także wybór sposobu ogrzewania. Poradźcie się fachowca, który doradzi najkorzystniejsze dla was rozwiązanie, dopasowane do wielkości domu i waszych wymagań , a także zadba o prawidłową konserwację całej instalacji. Następnym ważnym elementem są sprawne okna i drzwi bo one też mogą prowokować znaczące straty temperatury.

wydruk

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
ocieplenie poddasza

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com
W uzyskaniu przyjemnej temperatury można także skorzystać z innych metod, niewymagających wielkich kosztów.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie godny zainteresowania, to kliknij tutaj. Zamieszczone tam treści też Cię zaintrygują – to niezwykle użyteczne informacje!

Nawet styczniowe słońce dostarcza ciepła, więc przed wyjściem z domu rozsuńcie rolety. Po zmroku je zasłońcie, ponieważ są dodatkową osłoną od zimna. Na podłogach można rozścielić gruby dywan. Ten sposób co prawda nie nadaje się na tanie ocieplenie poddasza, ale sprawi, że nie będziecie czuli niemiłego chłodu przenikającego od podłoża. Ciekawym sposobem jest również założenie foli aluminiowej za kaloryferami, dzięki czemu ciepło będzie rozchodziło się do środka pokoju, a nie uciekało na zewnątrz.

Wiele z wspomnianych powyżej sposobów można zrealizować samodzielnie i łatwo, a efekty na pewno zmniejszą odczuwanie chłodu.