Pianka poliuretanowa – alternatywą dla wełny mineralnej i styropianu

Izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Podyktowane to jest wysoką efektywnością pianki porównując inne materiały izolacyjne. Stawiając na izolację z pianki poliuretanowej można liczyć w przyszłości na znaczną obniżkę kosztów przeznaczonych na utrzymanie domku, hali albo innego obiektu. Jest to logiczne, dla przykładu jeżeli nagrzanie domu o średniej powierzchni 160m2 na rok będzie nas kosztować mniej więcej 3000zł, a stawiając na docieplenie mansardy pianką poliuretanową można zaoszczędzić 1000 zł to z całkowitą pewnością dobrze jest zdecydować się na izolację natryskową .

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa to energooszczędna, trwała a także w pełni pewna strategia ociepleń. Natrysk pianki PUR może być stosowany praktycznie w każdym budynku bez względu na pełnioną funkcję.Znakomicie sprawdza się w budynkach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, murowanej albo też w halach przemysłowych. Budynki inwentarskie, obory albo kurniki także częstokroć są izolowane za pomocą natryskowej pianki poliuretanowej. W tych ostatnich wykorzystywana jest wyłącznie pianka o strukturze zamknięto komórkowej.

Naniesiona kilkucentymetrowa warstwa pianki poliuretanowej od wewnątrz polepsza izolacyjność budowli, nadaje mu szczelność. Owe aspekty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budynku. Stosując natrysk pianki PUR bezpośrednio przyczyniamy się do gospodarności w eksploatowanej energii. Koszt takiej izolacji może być nieco wyższy niż cena, którą musimy zapłacić za ocieplenie styropianem bądź wełną mineralną, jednakże zastosowanie pianki PUR wynagradzają mniejsze rachunki za grzanie czy chłodzenie nagrzewającego się dla przykładu poddasza latem. Dla zaciekawionych: .

Jeżeli omawiana tutaj problematyka jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto sprawdź też podobne warte zerknięcia (https://memento-wroc.pl/) materiały!

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z największych walorów izolacji natryskowej jest jej sposób aplikacji. W przeciwieństwie do wełny mineralnej, pianka PUR dochodzi do nawet najtrudniej dostępnych punktów, wypełnia wszelkie nieszczelności i znakomicie przylega do izolowanej powierzchni. Jej walorami są też właściwości akustyczne. Znakomicie wygłusza wnętrza tworząc maksymalnie hermetyczną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może zostać zastosowana niezależnie od kształtu oraz rodzaju konstrukcji budynku.

Jeśli stwierdzisz, że opublikowane w tym tekście informacje są godne uwagi, zobacz ponadto szczegóły w linku centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Będą tam równie wartościowe dane.

Charakteryzuje ją odporność na grzyby. Gryzonie i insekty też nieskoro ingerują w izolację.