Pierwsze kroki przed budową

Jeśli mamy zamiar postawić dom, powinniśmy się liczyć z faktem, że najpierw czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. Na czym polega praca nad obszarem pod zabudowę a także w którym momencie można rozpocząć takie działania?

Geodeta podczas pracy

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
W celu budowa (elementy kompozytowe) przebiegała bezproblemowo i bez zakłóceń, konieczne jest wykonanie kilku czynności oraz wizyta odpowiednich specjalistów. Nie da się postawić domu bez geodety. Budowa bez pomocy geologa może okazać się bardzo kosztowna, gdy okaże się, że wykonanie wykopów uniemożliwia woda gruntowa.

Geodezja i geodeta – jak wybrać we Wrocławiu

Pierwsze spotkanie z geodeta Wrocław powinno odbyć się już podczas nabycia działki tudzież po spotkaniu z architektem. Następna wizyta następuje po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Wtedy geodeta wytycza na działce, w którym miejscu ma być położony budynek. Zakres działań geodety opiera się na szczegółowym określeniu granic działki na podstawie informacji znajdujących się w miejscowym planie zagospodarowania terenu.

Mapa jest dokumentem niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę – musi być dołączona do dokumentacji. Wytyczenie budynku, przeprowadzane jest zaś po to, by firma budowlana mogła ruszyć z pracami, mając podane informacje w którym miejscu postawić budynek. Jeżeli więc jesteśmy z okolic Wrocławia i potrzebujemy pomocy geodety, wystarczy wpisać w internecie poszukiwany temat: geodezja Wrocław.

Geodeta

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Do zakresu obowiązków geologa należy ocena warunków gruntowo-wodnych na terenie. Ponieważ każdy dom (sprawdź również ogrodzenia panelowe – producent) jest tak trwały, jak jego fundamenty. By móc zbudować fundament, wskazane jest najpierw przeprowadzić badanie właściwości fizycznych gruntu. Dane, które otrzymujemy po jego analizie, pozwalają nam na określenie obciążeń, co w zasadzie jest podstawą do właściwego zaprojektowania fundamentów budynku.

Czasem występują podłoża, które są mało spoiste i trwałe. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. W takich sytuacjach wymagana jest pomoc ekspertów. Jeżeli nośność gruntu jest niewystarczająca, a wynika ona z wilgotności gruntu, możemy wzmocni go np. żwirem bądź drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Bądźmy świadomi, że stawianie domu z udziałem specjalistów jest przebiega sprawniej i pomaga w przyszłości ustrzec się od wielu problemów.

Pozostałe informacje zdobędziesz klikając w link