Poradnia psychologiczna, przeciwko terapia uzależnień - czyli, jaka rzecz bywa bardziej złe? Choroba najbardziej często dziedziczna, a może choroba na osobiste życzenie?

Przeczuwasz, iż coś jest nie tak? Że nie panujesz nad sobą, nad własnym egzystencją? Że nie potrafisz przestać popijać? rodzinka i przyjaciele mówią Ci, żebyś przeszedł się do poradni, albo na odwyk? Zrób to, ale nie dla innych osób, wyłącznie dla samego siebie.


mieszkanie - panorama
Autor: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com


W tych czasach choroby psychiczne nie są już temacikiem Tabu, w tej chwili coraz bardziej dużo się o tych tematach mówi: telewizja, gazetki, siec internetowa - wyłącznie to oraz aż to wszystko pozwala zerknąć na choroby umysłu z różnych perspektyw, nie wyłącznie osób postronnych, ale także samej osoby chorej, czy doktora, który opiekuje się tego rodzaju przypadkami. Poradnia psychologiczna - zobaczenie jej już nie szokuje, albowiem od wielu latek jest wiadome, że istnieją tego rodzaju placówki. Metody w nich stosowane z biegiem lat również uległy przemianie i to na lepsze - jeszcze parę latek temu tego rodzaju przychodnie były kojarzone z jedną rzeczą: z uleczaniem elektrowstrząsami. W tej chwili bywa to zabronione, ale w dalszym ciągu przez tego typu świadomość, ludzie chorzy kojarzeni bywają z osobami szalonymi. Czy to wina lekarzy, czy ludzkich uprzedzeń? Pozostawiamy to Waszej opinii. Zerknijmy jednak uwagę na innego typu problemik, który dotyka teraz jeszcze bardziej dużo osób, a którego - bądźmy szczerzy - nabywamy za osobistym przyzwoleniem - tu o terapii uzależnień.
Alkoholizm dotyka z każdym dniem coraz większe rzesze ludzi - młodych person, którzy dopiero co rozpoczęli egzystować. Zwykle nawet bywa w ten sposób, iż słyszymy o uzależnionych dzieciakach. Terapia uzależnień jest więc już niezbędna, by wyjść spośród nałogu - polecam tę poradnię psychologiczną.


Należy jednak zapamiętać, iż istnieje także taka rzecz jak Współuzależnienie.


Zapytajmy więc samych siebie: Co spośród tych dwójki zagadnień bywa straszniejsze?