Praktyka wynajmu magazynów, czyli ile warto wiedzieć w kwestii powierzchni magazynowej?

Powierzchnia magazynowa Wrocław to przestrzeń w budowli (przeważnie magazynie) przeznaczana, zgodnie z definicyjnym pojęciem, do szeroko rozumianych zabiegów magazynowych. Dalej rozróżnia się trzy jej rodzaje: użytkową, usługową i przeznaczoną do ruchu. W kontekście nieustannego rozwoju rynku przestrzeni magazynowych centra dystrybucyjne sprawiają wrażenie niewystarczających.

Powierzchnie magazynowe – WrocławMimo że pojawiają się następne centra, popyt na właściwą ilość powierzchni do wykorzystana nie jest zaspokojony. Można tak zyskać bezcenne metry kwadratowe, zyskując przy tym na czasowości i terminowości rozłożenia budując magazyn tymczasowy. „Chwilowy” magazyn wznosi się i rozmontowywuje w zaledwie kilka dni. Tymczasowy magazyn w sprawach organizacyjnych nie odróżnia się wiele od konstrukcji stałych.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na frapujący Cię temat. Przejdź do kolejnego tekstu i czytaj wpis włókno ceramiczne.

Powierzchnia magazynowa

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Taka forma zaplecza charakterystyczna jest dla niewielkich miejscowości, rozlokowanych wokół najszybszych tras krajowych, z reguły autostrad. Cena wynajęcia powierzchni magazynowej zależy przede wszystkmi od klasy, jaką posiada magazyn.

Jeżeli chcesz zbadać sprawę, przejrzyj nasz kolejny artykuł, w którym czeka na Ciebie kompleksowa wiadomość (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/mapa-serwisu). Rozwieje ona wszystkie Twoje niepewności.

Te charakteryzujące się najwyższą z możliwych ocen (klasa A) wyróżniają się systemami chłodzącymi i grzewczymi, mają ponadto posadzki niepylące, doki przeładunkowe, windy towarowe z parkingami, monitoring. Magazyny słabszych klas, choć tanie w najmie, cieszą się mniejszym zainteresowaniem inwestorów, głównie z powodu konieczności dopłat do interesów związanych z użytkowaniem przestrzeni.

Powierzchnia magazynowa dla firm
Praktyka pokazuje, że nie nie występuje tendencja zanizania cen przy większych powierzchniach magazynów. Zapewne jest to związane z nowoczesnością dużych hal – większe obiekty zwykle mają nie za długą wysługę w latach, przez co naturalne prawo rynkowe „większe – tańsze” nie ma tutaj racji bytu. Równie istotnym kryterium jest okres, na który został sporządzony kontrakt. Umowy na dłuższy czas (powyżej dziesięciu lat) gwarantują niższe ceny najmu liczone choćby w skali rocznej.

Z drugiej strony niepewność inwestycyjna nie zapewnia właścicielom przyszłości i tego, że magazyny będą stale wykorzystywane w dalszej perspektywie. Ta tendencja widoczna jest w ilościach umów podpisywanych na krótki czas – dominują te na okres 3-5 lat, umowy powyżej dekady stanowią podpisywane są przez mały odsetek inwestorów.
Dodatkowe informacje zdobędziesz na tej stronie