Produkty FMCG i ich transport

Na otwarcie tekstu warto od razu powiedzieć, czym są produkty gatunku FMCG. Są to produkty, które zwykle bardzo szybko się sprzedają i nie są drogie. Najlepszym przykładem są różnorakie wyroby spożywcze. Można dojść do wniosku, że takie samochody nie są produktem niezbędnym, nabywanym niezależnie od zarobków. A produkty spożywcze zawsze znajdą klientów – człowiek musi wcinać, by przeżyć.

Warzywa i owoce

Autor: Kikkoman
Źródło: Kikkoman

Produkty typu FCMG zwykle wyróżniają się także tym, że szybko się degradują. Dotyczy to zwłaszcza wypieków, które po około czterdziestu ośmiu godzinach od produkcji nie są jadalne – chyba, że ktoś posiada zęby z żelaza. Z tego właśnie powodu kluczowym elementem w sprzedaży Fast Moving Consumer Goods jest efektywna spedycja. Wszystkie takie towary powinny być transportowane bez opóźnień i we właściwych warunkach.

Zobacz sprawdzone naczepy:

Samolot

Źródło: http://sxc.hu/

Najbardziej wrażliwą dziedziną przewożenia Fast Moving Consumer Goods są usługi transportowe z użyciem samochodów-chłodni. Produkty spożywcze, takie jak na przykład ryby, muszą bezwzględnie dotrzeć do klienta w odpowiednim stanie. Spożycie starego kotleta może kiepsko odbić się na organizmie spożywającego i dlatego też społeczeństwa w bogatych krajach są chronione przez solidne normy, które muszą być respektowane przez chłodnicze usługi przewozu towarów: koniec teksty niewielka ciekawostka. Bez wątpienia każdy z was kiedyś zastanawiał się nad tym, czemu Islam i Judaizm mają tak stanowcze zakazy spożywania mięsa świń. Otóż zarówno Judaizm, jak i religia muzułmańska narodziły się w takich zakątku naszego globu, w którym dominuje klimat pustynny. Gdy jest gorąco, mięso prędko gnije. A spożywanie nieświeżej świniny jest fatalne dla zdrowia jedzącego. Brak takich obostrzeń w chrześcijaństwie jest wynikiem tego, że religia ta kluła się przede wszystkim w chłodniejszym klimacie.