Przydatne pomoce do szkolenia

Jeżeli chodzi o edukację, to każdy mniej więcej wie w jaki sposób ona wygląda. Nie zawsze jesteśmy zachwyceni tym, jakie informacje uzyskujemy w szkole i bardzo często niewiele z tego wszystkiego pamiętamy.

Sala konferencyjna, zespół budynków Grupy Edukacja

Autor: synergy-trainings.pl
Źródło: synergy-trainings.pl
Dlatego warto byłoby zacząć korzystać z tego typu sposobów nauczania, które docierałyby w 100% do osoby, która się uczy. Gdy dorośliśmy i idziemy na któreś szkolenie wtedy całkiem inaczej podchodzimy do nauki i o niebo łatwiej nam ona przychodzi. Ostatnio świetną rozwiązaniem szkoleniowym są szkolenia (gry symulacyjne szkoleniowe). Przez to, że angażują one kursanta w działanie prowadzą do tego, że konkretna osoba naprawdę jest w stanie pojąć wszystko szybciej i z większą skutecznością wszystko zapamiętuje. Takie gry mają pobudzić osobę szkoloną i pokazać jej konkretnie, w jaki sposób dane rzeczy trzeba załatwiać. To najlepsza z możliwych metod, pozwala na przyswojenie wiedzy i co istotne kursanci nie są tak spięci. A gier symulacyjnych szkoleniowych jest bardzo wiele, są one dopasowane do wielu szkoleń.

Sposoby na rozwiązywanie trudnych sytuacji

szkolenie

Autor: BCcampus_News
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś najważniejsze jest kreatywne podejście do problemów. Pracodawcy szukają ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, na czym polega twórcze rozwiązywanie problemów. Sztampowe rozwiązania w obecnych czasach nie wchodzą w grę. Z tego powodu korzysta się między innymi szkolenia (gry symulacyjne), które powinny pokazać reakcje wybranych osób na daną sytuację. Gry te są też świetną opcją przy przeprowadzaniu różnego typu szkoleń.

Pozawalają zmienić punkt widzenia różnych osób. Dobrze pomyśleć o szkoleniu z grami symulacyjnymi dla swoich pracowników. Gry tego typu poruszają zupełnie inne obszary działania mózgu niż zwykłe szkolenia (szkolenia miękie). Co pozwala wzbudzić w pracownikach kreatywność. Warto, więc wziąć to pod uwagę. Czasem pracownicy posiadają w sobie jakieś opory, które są w stanie porzucić podczas gry. Bo zdaje im się, że to świetna zabawa. A wszyscy doskonale wiemy, że perfekcyjna nauka jest właśnie w trakcie zabawy, bez względu na to ile ma się lat, najlepiej taki sposób przekazu trafia do każdego człowieka. Dzięki grom łatwiej przyswaja się wiedzę i przez dłuższy czas wszystko się zapamiętuje.