Przygotowywanie kanapek dla malucha – czy folia jest niekorzystna dla zdrowia?

Podczas przygotowywania drugiego śniadania dla pociechy najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, w co powinniśmy opakować jedzenie.

obróbki

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
testy

Autor: mike
Źródło: http://www.flickr.com
Stanowi to oczywiście błąd, ponieważ pewne tuleje poliuretanowe producent mogą przyczynić się do tego, że kanapka straci swoje właściwości odżywcze albo nawet stanie się niekorzystna dla zdrowia.

Jeżeli czytasz prezentowany tekst to oznacza, że wątek Cię niezwykle zafascynował – wejdź na odnośnik do strony chemia dla przemysłu spożywczego, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

W co opakować kanapki dla dziecka, by mu nie zaszkodzić?

folia strech

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Jeżeli chodzi o najbardziej znane wśród mam opakowania Odpowiednia strona foliowe jest stanowi najchętniej wybierane rozwiązanie. Jej użycie sprawia, że żywność jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, jak również przed rozlaniem się w plecaku pociechy. Folia strech jest rozciągliwa i dokładnie przykleja się do produktu, co sprawia, że nie dochodzi do niego powietrze – chroni więc żywność przed zbyt szybkim popsuciem. Ważny jest także fakt, że folia strech uchroni żywność przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
Oponenci tej formy opakowania Przeczytać tutaj mówią, że wykorzystane do jej wyprodukowania materiały nie powinny być używane z żywnością, gdyż są niezdrowe. Większość znajdujących się w sprzedaży folii została jednak specjalnie przetestowana pod tym kątem i ma specjalny dokument, który zaświadcza, że element jest dopuszczony do stosowania z jedzeniem.

Nie musimy się więc obawiać, że jej stosowanie w jakikolwiek sposób wpłynie na zdrowie naszego malucha. Uwzględniając wszystkie powyższe cechy można dojść do jednego wniosku – folia jest bezpieczna i praktyczna. Dlaczego zatem jej nie używać?