Radca prawny - o wiele taniej, a jednocześnie na tym samym poziomie jak adwokaci!

Jeszcze parę lat temu rozróżnienie na radców prawnych oraz adwokatów było naprawdę znaczące - zazwyczaj radcowie prawni uważani byli za tych mniej zdolnych, a jednocześnie tańszych. Jeśli ktoś miał łatwą sprawę, wymagającą właściwie tylko podpisu prawnika, wtedy kierował swe kroki właśnie do radcy prawnego - jeżeli zaś chodziło o naprawdę poważniejszą sprawę, wówczas oczywiście większość ludzi korzystała z pomocy adwokatów.
Sprawdź, jak jest dzisiaj!


Zakres uprawnień


ledowy człowieczek
Autor: GillyBerlin
Źródło: http://www.flickr.com


Parę lat temu zmieniono ustawy o radcach prawnych i adwokatach, dają tym pierwszym znacznie szerszy zakres uprawnień niż uprzednio - zobacz szczegóły. Jeżeli dzisiaj potrzebujesz przykładowo obrońcy w sprawie karnej, praktycznie bez żadnego problemu możesz zwrócić się właśnie do radcy prawnego, a on bez wątpliwości będzie w stanie Ci pomóc. Część z nich\radców z pewnością będzie miała na razie nieco mniejsze doświadczenie niż adwokat, jednak jeżeli wybierzesz mądrze, wówczas raczej nie będziesz zawiedziony.


Dron
Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com


Niższe ceny


Jeżeli chodzi o stawki, które oferuje adwokat oraz sprawdzony radca prawny Wrocław z pewnością może poszczycić się naprawdę wielkimi różnicami - prawdopodobnie w pozostałych dużych miastach jest podobnie. Jeżeli zatem zdecydujesz się na radcę prawnego, wtedy będziesz mógł liczyć na praktycznie takie same usługi za o wiele mniejszą cenę niż w wypadku adwokata.
Zazwyczaj także kolejki do radców prawnych są znacznie mniejsze, jeżeli więc zależy Ci na czasie, wówczas radca oczywiście będzie o wiele lepszym wyborem.


Reasumując - nie bój się radców prawnych! Zazwyczaj są nam zaproponować naprawdę wysokiej jakości usługi za znacznie niższą cenę niż nawet średni adwokat.