Samochód – co zrobić, by latami nam służył?

Samochód ma aktualnie chyba właściwie każdy z nas. Nie jest to najczęściej niewielki wydatek, często długo oszczędzamy, aby móc sobie go kupić. Z tego powodu kiedy nareszcie suma na rachunku jest właściwa, jesteśmy bardzo szczęśliwi, podskakujemy wręcz z radości. Błyskawicznie zaczynamy rozglądać się za wymarzonym modelem auta.

lampa uliczna

Autor: Alexandra Zakharova
Źródło: http://www.flickr.com
Wertujemy ogłoszenia, aukcje w sieci, pośród napotkanych na ulicy samochodów wypatrujemy takich z ofertą na szybie. Cieszymy się, iż wreszcie będziemy mogli o wiele wygodniej i szybciej się przemieszczać, zrezygnujemy z komunikacji publicznej. Dobrze jednak zapamiętać, iż jeśli chodzi o auto, opłaty nie skończą się wraz z jego kupnem. Wręcz przeciwnie można rzec, iż to dopiero ich początek. Ubezpieczenie, paliwo, przeglądy, naprawy – wszystko to kosztuje i to dość sporo. A im pojazd starszy, tym częściej jest popsuty. Niekiedy należy w nim naprawiać tak naprawdę wszystko – silnik, akumulator akumulatory do łodzi agm i mnóstwo innych części.

Gdy już zakupujemy samochód, warto także pomyśleć o garażu. Nie zapominajmy, iż w ten sposób poprawimy jego sprawność, spowodujemy, iż będzie on nam znacznie dłużej służył. Jest to w związku z powyższym wydatek, jaki się zwraca. Jeśli zamieszkujemy w swoim domu, mamy naokoło niego kawałek działki, garaż nie powinien stanowić żadnego problemu. Można go tak zwyczajnie wbudować w dom (polecamy projekty domów) lub postawić obok, starczy kilka kawałków blachy. Trudniej jeśli mieszkamy w mieście, w bloku. Tutaj przeważnie nawet jeżeli garaże są w pobliżu, to ich ilość jest ograniczona i nie każdy mieszkaniec ma sposobność, aby z takiego „luksusu” skorzystać.

Załóżmy jednak, że chcemy zakupić garaż i mamy do wyboru kilka. Na co zatem zwrócić uwagę? Z pewnością na lokalizację. Starajmy się, żeby nasz garaż był położony we w miarę bezpiecznym miejscu – dobrze oświetlonym przez lampy uliczne led, jak również w miejscu obserwowanym przez ochronę czy policję. Oprócz tego każdemu chyba zależy, by garaż leżał obok jego miejsca zamieszkania – po to przecież kupujemy auto, żeby przemieszczać się o wiele szybciej i sprawniej. Najlepiej jednakże udajmy się po prostu do spółdzielni mieszkaniowej i zapytajmy, co ma nam ona do zaoferowania. A dopiero potem wybierajmy.