Filtry kabinowe będą znacznie częściej zakładane

Czy powiemy jakie filtry odnajdują się w pojeździe?

Okazują się być części wyposażenia samochodu, bez których ten nie jest w stanie się przemieszczać, ale są również takie elementy, które posiadają raczej zlecenie poprawić wygodę jazdy oraz nie oddziałują na sprawność samochodu. Do jednej oraz drugiej kategorii należą filtry, gdyż mamy takie, bez których spokojnie pojazd może funkcjonować oraz takie, bez których nie będziemy w stanie zbyt daleko zajechać. Dlatego trzeba się dowiedzieć jakie mamy filtry i ile razy musimy je wymieniać.

Continue reading

Dla wielu osób skutery czy też rowery są jedną z lepszych opcji poruszania się po mieście

Na obecną chwilę coraz więcej osób szuka alternatyw jeśli chodzi o szybkie przemieszczanie się po mieście. Do najbardziej znanych należą motocykle, które da się kupić za nieduże pieniądze i w zużytkowaniu nie jest drogi. Jeżeli rozmyślamy nad jego zakupem dobrze jest zobaczyć najbardziej słynne i polecane marki i poczytać opinie na ich temat. Wskazane jest, aby również namyślić się, na ile jest to dla nas potrzebne i czy rzeczywiście będziemy z tego często korzystać.

Continue reading

Co jest dozwolone przy tuningu pojazdu?

Sportowy wydech, duży spojler oraz parędziesiąt koni mechanicznych sporzej . Tak niektórzy właściciele modyfikują swe samochody, by dawały jeszcze więcej radości z jazdy jak też były obiektem westchnień niedrugich kierowców.
Zabierając się za diesel tuning, warto pamiętać, że niektóre z przeróbek mogą być zakwestionowane w trakcie przeglądu technologicznego bądź policję w trakcie drogowej kontroli.

Continue reading

Jaki powinien być serwis samochodowy? Na co koniecznie zwrócić uwagę?

serwisów samochodowych jest bardzo dużo, jedne z nich są lepsze, inne gorsze. Czy są tego typu, o których jesteśmy w stanie powiedzieć, że są bliskie perfekcji?
Rynek motoryzacyjny cały czas ulega zmianie, tak więc i serwisy samochodowe powinny się rozwijać, ażeby były w stanie w bardziej efektywny sposób diagnozować oraz naprawiać różnorakie usterki.

Continue reading

Jak najefektywniej zabezpieczyć silnik auta przed zanieczyszczeniami?

Silnik auta pracuje na najwyższych obrotach. W powietrzu , które zasysa, pełno jest brudu|. Pyłki, drobiny piachu, sadza i kurz zaniżają sprawność siły silnika. Nie można jednak ich uniknąć. Silniki spalinowe pochłaniają ogromne ilości powietrza, nawet do 10-11 metrów sześciennych na jeden litr paliwa!

Continue reading

O czym należy pamiętać w czasie serwisowania swojego samochodu.

Regularne serwisowanie jest ogromnie ważne, żeby pojazd mógł jeździć długo w dobrym stanie. Przede wszystkim w trakcie wizyt w serwisie wymienia się wszystkie niezbędne eksploatacyjne płyny i części, takie jak opony albo hamulcowe klocki.

Continue reading