sklep z oponami motocyklowymi

Każdy kraj posiada odmienne przepisy dotyczące okresu, w jakim obowiązują opony zimowe. Z tej przyczyny tak ważne bywa śledzenie prognozy aury i obecnych warunków drogowych
Jeśli już masz zimowe opony w swoim wozie, stwierdź, czy głębokość bieżnika jest właściwa z nakazami.

Przepisy normujące użytkowanie opon zimowych posiadają na celu zredukowanie liczby zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa. Opony zimowe upraszczają jazdę po nawierzchni deszczowej, oblodzonej, bądź pokrytej śniegiem powierzchni i wzmacniają bezpieczeństwo. Bywa to wykonalne z powodu wyższej trakcji, również efektywniejszemu i krótszemu hamowaniu. Niewątpliwie nie uwalnia to z zachowania wyjątkowej ostrożności na drodze, zwłaszcza w czasie złej pogody. Kupując opony zimowe w sklepie z oponami, zwracaj uwagę na artykuły zapewniające szczególne osiągi w zakresie przebiegu i hamowania.
kierowca na motorze

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowocześniejsze opony proponowane przez sklep z oponami są bardzo mocne i są w stanie przeżyć wiele problemów, lecz nie można przewidzieć żywotności danej opony. Data produkcji ogumienia nie ma tu zasadniczego przesłania. Nieprawidłowe gatunki amortyzacji bieżnika są często wyrazem problemu mechanicznego, albo niezgodnego wyważenia. Mogą być także sugestią jazdy z niedobrym ciśnieniem w oponach, lub z przesadnym obciążeniem motocykla. Aby uniknąć nierównomiernego eksploatowania się opon motocyklowych, trzeba co pół roku wyważać koła motocykla. Zachowanie stosownych parametrów pozwoli wydłużyć wytrzymałość opon i cieszyć się wygodną jazdą.


Wybór opon winien być właściwy z przepisami, także zaleceniami producenta wehikułu.

Ażeby zagwarantować jak najwspanialsze osiągi, niezbędny jest montaż opon tego samego typu na kole przednim i zadnim. Opony o przeróżnym wzorze bieżnika, budowie i pułapie amortyzacji, mają możliwość posiadać ujemny wpływ na trwałość motoru. Bywa dużo wyjść, aby przystosować najlepsze opony motocyklowe. Jeśli nie mamy pewności które opony są najlepsze, zawsze powinniśmy skorzystać z rad znawcy. Sklep z oponami angażuje sprzedawców, jacy są zawodowcami w tej dziedzinie.