Skrótowy wykaz głównych usług pogrzebowych, czyli z jakich powodów zarządcy zakładów pogrzebowych muszą trzymać rękę na pulsie

W przeciągu ostatnich dziesięcioleci dużo się zmieniło w kwestii pogrzebów. O ile kiedyś to na krewnych zmarłego ciążył obowiązek zorganizowania ceremonii, to współcześnie zakłady pogrzebowe od ręki załatwiają masę spraw formalnych, też tych urzędowych.

Tak samo jak i w każdej innej sferze interesu, tak i tutaj trzeba cały czas śledzić nowinki, jak również analizować oferty konkurentów, które przeważnie umieszczane są na witrynach internetowych albo w postaci hasłowych anonsów w gazetach. Zapotrzebowanie na usługi pogrzebowe z pewnością maleć nie będzie, lecz jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że usługobiorcy lubią załatwiać interesy z prawdziwymi profesjonalistami.

potrzeb

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycyjne pochówki są u nas standardem, co niejako wynika z kulturowych uwarunkowań. Chociaż zarazem trzeba pamiętać, że niektórzy siedemdziesięciolatkowie wyrażą za życia całkowicie odmienną wolę. O kremacji jeszcze parędziesiąt lat temu niewiele się mówiło, a w XXI wieku taka forma pochówku staje się coraz popularniejsza. Kolejną coraz bardziej wziętą usługą jest ekshumacja zwłok. Taki fakt można rzecz jasna wytłumaczyć częstszą migracją obywateli, którzy w niektórych przypadkach w trakcie swego życia wielokrotnie zmieniają adres zamieszkania.Do głównych usług pogrzebowych zaliczymy jeszcze sprzedaż trumien, wieńców czy transport zwłok. A usługobiorcy doceniają kompleksowość propozycji sporządzanej przez zarządców zakładów pogrzebowych. W momentach wyjątkowo trudnych dla danej rodziny ma to ogromne znaczenie. http://memento-wroc.pl/transport.html

Nie trzeba w ogóle składać osobnego zamówienia na klepsydrę,

pogrzeb

Autor: markus jakobs
Źródło: http://www.flickr.com

bowiem można to zrobić praktycznie w każdym zakładzie pogrzebowym. Ponadto usługi pogrzebowe obejmują również przechowywanie zwłok w chłodniach i wykonywanie wszystkich czynności związanych z przygotowaniem zwłok do ceremonii pogrzebowej. Zobacz więcej informacji – Zakład Pogrzebowy MEMENTO.
Wybrane zakłady znacznie rozszerzyły swoją ofertę usługową, mając na względzie oczekiwania bardziej wymagających klientów. Tacy ludzie biznesu wykorzystując bogate doświadczenie, są w stanie zaoferować potencjalnym zleceniodawcom mniej standardowe usługi. Dla przykładu, kiedy myślimy o pogrzebie, to zazwyczaj myślimy o katolickich bądź tych całkowicie świeckich uroczystościach. Tymczasem pamiętajmy, że w naszym kraju żyją wyznawcy innych religii i przedstawiciele innych narodowości, którzy również chcą, żeby w czasie pogrzebu respektowane były ich tradycyjne zwyczaje.