Stawiaj na markę – pomyśl o akumulatorze

Na wadliwie chodzącym akumulatorze maszyna daleko nie zajedzie. Sukcesu nie zagwarantuje sam zakup źródła energii elektrycznej w pojeździe. Tylko właściciel troszczący się stale o auto i który będzie chciał maksymalnie racjonalnie wykorzystać taki akumulator będzie miał na uwadze stan techniczny w trakcie użytkowania.

O ile zwykliśmy kojarzyć serce samochodu z silnikami, swoje zasługi w

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

skutecznym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (zasobnik energii). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i magazynują ją, ale w postaci chemicznej. W używanych na co dzień pojazdach montuje się egzemplarze z ołowiu. Do niego wykorzystywane są specjalne domieszki: akumulatory występują w konfiguracji m. in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. W większości

Sportowe auta

Autor: Valder137
Źródło: http://www.flickr.com

odmian niezbędne jest użycie wody do uzupełnienia, z wyjątkiem akumulatory exide warszawa wykonanych z wapnia i srebra.

Akumulator (zarezerwujesz pod tym linkiem sklep akumulator24) jest w przypadku zwykłej osobówki szeregowym połączeniem sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Układy te są starannie odizolowane w specjalnych przedziałach urządzenia zwanymi celami. Łącznie ogniwa dają moc około 12 woltów. W przypadku masywniejszych pojazdów – np. ciężarowych – łączna moc oscyluje na poziomie 24 woltów.

Parametry akumulatorów w samochodach wyznaczają dwie ważne dla akumulatora liczby. Pierwszą kluczową wartością jest wartość energii dostarczanej pojazdowi z akumulatora.

Oczywiście przy zachowaniu należytych warunków jej poboru. Mierzymy ten wskaźnik w amperogodzinach. Drugą wartością wskaźnika jest prąd rozruchu, nazywany także prądem pobierczym zimna, który mierzony jest w amperach. W autach z silnikiem Diesla montuje się akumulatory o wyższym wskaźniku rozruchu, w przeciwieństwie do odpalania iskrowego.

Różne typy pojazdów wymuszają na kierowcach rozsądny dobór akumulatora. O ile w przypadku aparatów mamy wybór: baterie zwykłe czy akumulatorowe, to w samochodach też warto postawić na sprawdzonych, uznanych producentów. Głos internetu, zwłaszcza części motoryzacyjnej, uznaje akumulatora Bosch za sprawdzony produkt, za zwłaszcza długodystansowy i wiekowy. Wraz z logiem idą rzecz jasna koszty, stąd też co oszczędni poszukają dobrych, ale tańszych firm. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odnajdziesz tu: baterie samochodowe.