Świat aut

Od jakiegoś czasu mamy równouprawnienie. Jest to związane również z motoryzacją. Nie żeby wcześniej panie nie były zainteresowane tą dziedziną życia, ale mimo wszystko to mężczyźni mieli w niej prym. Obecnie wiele się zmieniło i panie też znają się na motoryzacji. Widzą, jaki dobrać olej, co zrobić, gdy dzieje się coś w samochodzie, potrafią wymienić oponę. Nie chcą pomocy przy byle pierdółce.

Ford Tourneo Courier

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak motoryzacja nie jest domeną każdej kobiety i o ile panie nie zawsze wszystko muszą wiedzieć, o tyle mężczyźni uważają, że oni muszą wiedzieć wszystko. Naprawa w warsztacie to dla nich droga przez mękę, bo oni przecież wiedzą, co powinni zrobić. Dodatkowo, są bardzo pomysłowi, jeśli chodzi o samochody i to, co można zrobić by auto pojechało jeszcze parę kilometrów. Panie nie mają problemu z wezwaniem pomocy drogowej czy z zapytaniem o drogę, panowie miewają z tym kłopot. Ale w suma summarum są w stanie zrozumieć, że bezpieczeństwo jest ważniejsze od ich urażonej dumy i jeżeli już naprawdę wiedzą, że sami nie dadzą rady, to jadą do mechanika, który ma wszystkie produkty, narzędzia, które pozwolą mu naprawić samochód (jak takie: bagażniki, haki i uchwyty do aut).

samochody na parkingu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Kupić auto z salonu czy…

Często zastanawiamy się, które auto (zobacz także nakrętki do Alufelg) kupić, czy używane auto nie będzie za słabe na nasze rodzime trasy? Myślimy też o tym, czy kupować motocykl, czy może jednak sobie darować? Jeśli mowa o motoryzacji to niezmiernie często kręci się wszystko wokół kwestii, czy kupić czy nie. Nieistotne czy mowa o częściach do samochodu, czy całkiem nowy pojazd, najistotniejsza kwestia jest taka, czy opłaca się kupić (szczegółyna ten temat: sklep motoryzacyjny ford)czy nie. Motoryzacja to dziedzina, na której zna się prawie każdy Polak, podobnie jak każdy Polak jest lekarzem. Jednak ludzie są naprawdę niesamowici i potrafią bardziej eksperymentować na własnym zdrowiu niż na własnym samochodzie. Tu także napisano na temat: ciekawy odnośnik.

Zwłaszcza, kiedy auto jest z salonu i osoba mająca auto z salonu boi się utracić gwarancję. Motoryzacyjne aspekty funkcjonowania każdego zmotoryzowanego osobnika zajmują nawet 20% z każdego dnia. A jeśli samochód jest też sposobem dojazdu do miejsca pracy to nawet 40% z dnia. Kierowcy patrzą czy jest właściwy poziom oleju, jeżdżą na stacje benzynowe, myją auto i odkurzają jego wnętrze, to wszystko zajmuje sporo czasu, nie mówiąc o tym ile musimy stać w korkach.