Święto 1 listopada jest dniem przepełnionym nostalgią i zadumą.

To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy możemy gruntownie pomyśleć o naszym życiu i śmierci, która niestety spotka każdego z nas. Trzeba przy tym orientować się jak powinniśmy przygotować się z chwilą śmierci kogoś bliskiego. Są to kwestie, które staramy się omijać, jednakże wcześniej czy później będzie się miało z nimi styczności i wówczas warto być odpowiednio dobrze przygotowanym.

Kiedy umrze ktoś z naszych bliskich w najpierw należy skontaktować się z firmą jaką jest usługi pogrzebowe Wrocław, żeby ustalić wszystkie kwestie dotyczące pogrzebu. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, szczególnie dla najbliższych osób, aczkolwiek niestety każdy z nas w pewnym momencie swojego życia będzie musiał w nim uczestniczyć. W czasie pogrzebu oddaje się hołd zmarłej osobie, wspomina się jak żyła i jaka była, aby na zawsze zachować ją w swojej pamięci. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, a następnie przewozi się na cmentarz.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak istnieje także możliwość kremacji zwłok. Kremacja zwłok Wrocław jest to spalenie ciała w specjalnie przygotowanym do tego celu piecu. Krematoria znajdują się obecnie w każdym dużym mieście. W tym przypadku powstały na skutek spalenia popiół przechowywany jest w urnie. Jej utrzymanie jest prostsze i tańsze niż postawienie i opieka nad nagrobkiem, dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na tego typu rozwiązanie.
Każdorazowo trumna czy urna jest przewożona na cmentarz, gdzie jest umieszczana w konkretnym miejscu. Jeżeli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Gdańsk, Kraków i każde inne większe miasto gwarantuje zarówno przewóz najpierw do domu zmarłego, jak i następnie na cmentarz. Aktualnie nie ma też problemu z przewiezieniem trumny z innego kraju, chociaż nie każda firma tego rodzaju zajmuje się transportem zagranicznym. Zobacz więcej na stronie: http://memento-wroc.pl/

Jeśli chodzi o pogrzeb płacimy za zakup trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, wykonanie nagrobka, a także transport zwłok i opłaty eksploatacyjne. Można starać się o zasiłek pogrzebowy i w tym celu należy się udać do terenowej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś bliski zmarłemu, ale też pracodawca, czy kapłan po uprzednim pokryciu kosztów za pogrzeb.