Szybka i tania wymiana opon po zimie

Zima powoli odpuszcza, czas, więc zrobić miejsce w szafie na lżejsze ciuchy. Pakując do worków swetry, zimowe buty nie zapomnijmy, że nie tylko my powinniśmy przygotować się na nowy sezon. Zmiany wymaga również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to czynność niezbędna, tak jak dostosowanie opon do warunków panujących od listopada.

Dla posiadaczy aut to oczywistość warto jednak o tym powiedzieć. Całkiem spora grupa kierowców odkłada wizytę w warsztacie, a to mają za mało czasu a to nie są pewni temperatury, jaka będzie w najbliższych dniach. I tu jeszcze można ich rozgrzeszyć, jednak zbyt długie odwlekanie na później może powodować niebezpieczeństwo na drodze w trakcie jazdy.

Letnie opony samochodowe bardzo dobrze sprawdzają się przy temperaturze powyżej 7 stopni. Przy mniejszych tracą swoje parametry. Kiedy temperatury są dodatnie przez większość doby, a uwarunkowania na drodze na to pozwalają, powinno się pomyśleć o zmianie opon .

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Opony, które chcemy założyć muszą być w doskonałym stanie. Przetestujmy, czy te z zeszłego roku są jeszcze dobre. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o nowym komplecie. Promocje opon letnich zdarzają się w są pod koniec roku, stąd też warto sprawdzić stan naszych opon nim przyjdzie do ich wymiany. Różne opony zużywają się w różnym czasie, trudno określić to precyzyjnie. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Najpewniej możliwości techniczne opony – kliknij aby zobaczyć więcej – jest w stanie oszacować mechanik.

Chcesz uzupełnić swoją wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Wystarczy przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej kluber isoflex nbu 15 szczegółów.

Pewnym jest, że nie powinniśmy być głusi na wszelkie odstępstwa od normalnego działania opony. Wszystkie spękania, częste uzupełnianie ciśnienia muszą być sygnałem do wizyty w warsztacie.

Trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony produkowane z krajów o wyższych temperaturach mogą być mniej dostosowane do polskich temperatur niż opony ze Szwecji. Właściwe opony zapewniają optymalną elastyczność i hamowanie na krótkim odcinku. Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na bezpieczeństwie własnym i reszty pasażerów nie wolno oszczędzać.