Twój motocykl w skórze węża? Oczywiście

Parkingi pełne są nieciekawych aut, które nie wyróżniają się niczym szczególnym. Nie powinno więc nikogo dziwić, że wielu jest fanów motoryzacji, którzy pragną wyróżnić się na szarych ulicach. Jednym ze sposobów na taki efekt, jest tuning optyczny, czyli zabiegi, które mają na celu zmianę wyglądu samochodu i jego stylistyki.


samochody po tuningu
Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Automaniacy tuningowanie aut odbierają jako demonstrację własnego stylu, modę, wyrażenie swojej niezależności. Zamierzają wykreować wspaniały, niepowtarzalny egzemplarz danego modelu.

Tuning wizualny ma na celu zmianę wyglądu samochodu z zewnątrz i we wnętrzu. W środku aut jesteśmy w stanie zmienić w zasadzie każdy element, poczynając od foteli, kierownicy, tapicerki jak również montażu ekranów LCD, itd. Przy zmianach zewnętrznych auta najczęściej spotykamy się z zastosowaniem efektownych aluminiowych obręczy, montażem sportowych tłumików, stosowaniem różnych dekoracji, spojlerów, zderzaków. Możliwości wprowadzenia przeróbek jest naprawdę mnóstwo, a wszystko zależy od zasobów finansowych i fantazji kierowcy.

Nowatorską, acz coraz bardziej znaną metodą na ozdabianie powierzchni jest hydrografika. Powierzchnie wykańczane metodą hydrografiki są najwyższej jakości, łatwe w utrzymaniu, odporne na uszkodzenia oraz na warunki atmosferyczne. To również znakomity pomysł na zregenerowanie wysłużonych części motoryzacyjnych.

Jeśli zależy nam na zgłębieniu wiedzy odnośnie techniki z wykorzystaniem folii, możemy zapisać się na szkolenia z hydrografiki na http://www.waterdesign.com.pl/ - skierowane do firm jak i osób prywatnych. Zdecyduj się i koloruj świat! W podobny, choć nie tak spektakularny sposób możemy również nadać inny charakter naszemu samochodowi poprzez zastosowanie folii carbon. Jest termoplastyczna, samoprzylepna, tworzy warstwę ochronną dla lakieru, i można ją stosować na elementach zewnętrznych. Jeśli więc twoje auto posiada sportowy charakter i chcesz podkreślić to w widoczny sposób, warto przemyśleć powyższe propozycje.