Uruchomienie obiektu rekreacyjnego albo parkingu wiąże się z koniecznością bieżącego obsługiwania korzystających w niego ludzi

Oczywiście można wszystko robić ręcznie, to znaczy tam gdzie się sprzedaje bilety postawić przenośną drukarkę fiskalną i ją jedynie wykorzystywać do swojej pracy. Jednak przy ręcznej obsłudze sprzedaży wie się w zasadzie tylko to, że w danym dniu udało się sprzedać jakąś liczbę biletów. Wszystkie dodatkowe dane niestety giną, a dzięki nim można by było dużo polepszyć w jakości obsługi albo wymyślić nowe rozwiązania.

parking

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu coraz bardziej popularne jest specjalne oprogramowanie, zwane potocznie ESOK, które umożliwia znacznie bardziej zaawansowaną obsługę klientów w danym obiekcie. Produkty niektórych firm bardzo dobrze będą sobie radzić z dużym przekrojem obiektów, począwszy od stadionów i basenów, a kończąc na parkingach i lunaparkach – zobacz na Transcom System. Obiekty te mocno różnią się od siebie i każdy z nich będzie potrzebował specyficznych funkcji, ale baza w większości takich programów jest wspólna.

Najważniejszą funkcją wszystkich programów do obsługi klienteli jest możliwość wystawienia im biletów. Będzie się to wiązać z rozliczeniowym modułem, dzięki któremu dokładnie można wiedzieć, jaka była sprzedaż z danego okresu. Zależnie od branży każdy taki program posiada indywidualne funkcjonalności. Przy obiektach sportowych na pewno może się przydać możliwość zarządzania rezerwacjami, zaś na basenach i w parkach wodnych kompleksowa obsługa ubraniowych szafek na chipy to obecnie standardowa rzecz.

parking

Za to nowoczesny system parkingowy powinien posiadać moduł informowania o zajętych miejscach na placu, połączony z obsługą rezerwacji na dane miejsca. Wszystkie programy typu ESOK są także wyposażone w szereg potrzebnych analiz i zestawień – źródło – dzięki którym właściciele będą mogli wyciągnąć sporo istotnych przy podejmowaniu decyzji informacji.

Jeśli nie jesteś pewien, czy opublikowane na tej stronie informacje są dość precyzyjne, to zobacz źródło (http://www.aquablendpolska.com/katalog/preparaty-mlekozastepcze,39.html), które posłużyło do stworzenia tego artykułu.

Wykorzystując takie programy obsługa obiektu jest dużo wygodniejsza i szybsza, a także daje dużo więcej możliwości, dlatego też są one coraz chętniej używane przez zarządców wielu obiektów.