Uruchomienie obiektu rekreacyjnego albo parkingu wiąże się z koniecznością bieżącego obsługiwania korzystających w niego ludzi

Oczywiście można wszystko robić ręcznie, to znaczy tam gdzie się sprzedaje bilety postawić przenośną drukarkę fiskalną i ją jedynie wykorzystywać do swojej pracy. Jednak przy ręcznej obsłudze sprzedaży wie się w zasadzie tylko to, że w danym dniu udało się sprzedać jakąś liczbę biletów. Wszystkie dodatkowe dane niestety giną, a dzięki nim można by było dużo polepszyć w jakości obsługi albo wymyślić nowe rozwiązania.

parking

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu coraz bardziej popularne jest specjalne oprogramowanie, zwane potocznie ESOK, które umożliwia znacznie bardziej zaawansowaną obsługę klientów w danym obiekcie. Produkty niektórych firm bardzo dobrze będą sobie radzić z dużym przekrojem obiektów, począwszy od stadionów i basenów, a kończąc na parkingach i lunaparkach – zobacz na Transcom System. Obiekty te mocno różnią się od siebie i każdy z nich będzie potrzebował specyficznych funkcji, ale baza w większości takich programów jest wspólna.
Najważniejszą funkcją wszystkich programów do obsługi klienteli jest możliwość wystawienia im biletów.

Warto zobaczyć nasz link, żeby oprócz tego dowiedzieć się czegoś fascynującego na opisywany temat, więc kliknij tu i przeczytaj dodatkowe teksty.

Będzie się to wiązać z rozliczeniowym modułem, dzięki któremu dokładnie można wiedzieć, jaka była sprzedaż z danego okresu. Zależnie od branży każdy taki program posiada indywidualne funkcjonalności. Przy obiektach sportowych na pewno może się przydać możliwość zarządzania rezerwacjami, zaś na basenach i w parkach wodnych kompleksowa obsługa ubraniowych szafek na chipy to obecnie standardowa rzecz.

parking

Za to nowoczesny system parkingowy powinien posiadać moduł informowania o zajętych miejscach na placu, połączony z obsługą rezerwacji na dane miejsca. Wszystkie programy typu ESOK są także wyposażone w szereg potrzebnych analiz i zestawień – źródło – dzięki którym właściciele będą mogli wyciągnąć sporo istotnych przy podejmowaniu decyzji informacji.

Jeśli nie jesteś pewien, czy opublikowane na tej stronie informacje są dość precyzyjne, to zobacz źródło (http://www.aquablendpolska.com/katalog/preparaty-mlekozastepcze,39.html), które posłużyło do stworzenia tego artykułu.

Wykorzystując takie programy obsługa obiektu jest dużo wygodniejsza i szybsza, a także daje dużo więcej możliwości, dlatego też są one coraz chętniej używane przez zarządców wielu obiektów.