W jaki sposób dbać o samochód: co musimy wymieniać

Jeżeli stajemy się właścicielem auta, pragniemy, aby jak najdłużej działał. Najczęściej jest to inwestycja na lata, dlatego też dbamy o nią jak najlepiej. Co oczywiste niektóre elementy muszą być wymieniane co jakiś czas, należy o tym pamiętać i nie omijać. Jak dbać o auto?

samochód

Autor: Howdy
Źródło: http://www.flickr.com
Co 24 miesiące trzeba wymieniać olej hydrauliczny. Ma on zastosowanie w m.in. układach hamulcowych czy siłownikach hydraulicznych. Należy to wykonać, ponieważ specyfik ten ochrania elementy metalowa, tym samym zmniejsza ich zużywanie. Następny jest olej silnikowy i jego filtr. Tak naprawdę to ta para przychodzi na myśl, gdy wspominamy o wymianach czegoś w samochodzie np. płyn do chłodnic. Olej wymaga się wymiany raz w roku albo po przejechaniu 15-30 tysięcy km. Trzeba sprawdzać także filtr kabinowy i klimatyzację. Jeśli nie robimy tego, powietrze wewnątrz auta staje się zanieczyszczone, co z całą pewnością nie jest prawidłowe dla naszego samopoczucia.

Filtr ten należy wymienić raz w roku bądź po przejechaniu 15 tysięcy km. Bardzo ważny jest olej do skrzyni biegów. Gdy zależy nam na tym, żeby działała ona sprawnie i bezproblemowo pierwsza wymiana jest konieczna w przedziale 40-120 tysięcy km.

Intrygujący tekst? Zatem z pewnością przypadnie Ci do gustu też informacja ze strony, który dla Ciebie stworzyliśmy. Wystarczy w niego kliknąć.

Pozostałe niestety należy zmieniać wcześniej, gdyż nie jesteśmy w stanie uzupełnić całości. Pewna jazda jest niewykonalna bez sprawnych klocków hamulcowych. W pewnych wypadkach ich starcie jest alarmowane na panelu auta, jednak problemy można także rozpoznać po niecodziennym zachowaniu

samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

na drodze.

Przykładowy przedział to ok. 30-60 tysięcy km. Wymianie podlega też płyn hamulcowy – średnio co 24 miesiące. Co ok. 5 lat warto kupić nowy akumulator. To zdecydowanie usprawni ruszanie. Choć może się to wydawać nieistotne, ważny jest też płyn do spryskiwacza, który powinno się uzupełniać, aby móc świetnie widzieć trasę – jaki płyn do spryskiwaczy wybrać na zimę. Jeżeli chodzi o wymianach, nie można zapominać o oponach. Wielu kierowców zadaje pytanie, czy przebieranie opon z uwzględnieniem pory roku jest konieczna.

Jeżeli zastosowana w powyższym artykule retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu zwiększenie mocy silnika podobne porady – one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Z całą pewnością tak. Istotnie zwiększy to naszą wygodę jazdy i pozwoli na otrzymanie najlepszych osiągów.

Samochód nie jest tanią inwestycją, w związku z tym najczęściej kupowany bywa na długi czas. Każdy chce, żeby działał jak najdłużej. Jeżeli nam na tym zależy, musimy o niego szczególnie dbać. Pierwszym krokiem będzie z pewnością wymiana rzeczy, które zużywają się najczęściej. Gdy wykonamy te drobne naprawy, zdecydowanie wydłużymy życie naszego samochodu. Należy więc o tym nie zapominać i cieszyć się dobrym autem jak najdłużej.