W jaki sposób myć pojazdy – kilka porad

Jeśli mamy własny samochód, chcemy by wyglądało jak najlepiej. Głównym sposobem jest rzecz jasna dokładne i systematyczne mycie. Możemy korzystać z minimum trzech form – myjni automatycznej, ręcznej lub samodzielnego czyszczenia w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Warto zaznaczyć, że kiedy myjemy samochód w nieprzystosowanym miejscu, możemy dostać wysoki mandat. Pierwsza z powyższych, czyli myjnia automatyczna, nie jest zawsze dobrym pomysłem. Zdarza się, że czyści niedokładnie, dodatkowo brudne szczotki mogą zarysować lakier. Jeżeli zamierzamy umyć auto samodzielnie, warto sprawdzić, jak zrobić to prawidłowo, by nic nie uszkodzić.

Przede wszystkim musimy mieć świadomość czego potrzebujemy. Auta nie umyjemy bez wiader, najlepiej 2, gdyż do pierwszego wlejemy szampon, natomiast drugie – z wodą może być potrzebne do płukania gąbki czy szmatek. Kolejny jest samochodowy szampon i inne kosmetyki samochodowe, przykładowo różnego typu nabłyszczacze, płyn do okien, wosk czy płyny do felg. Kosmetyków jest naprawdę dużo, więc z pewnością każdy znajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Porównaj –

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro mamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, potrzebna będzie również gąbka do mycia. Aktualnie można ją zamienić na lepsze akcesoria – rękawica z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Do suszenia auta najlepszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej także z mikrofibry, która wspaniale wchłania wodę. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wykonać jest spłukanie samochodu wodą. Nakładanie szamponu bezpośrednio na piasek i kurz może powodować uszkodzenia lakieru. Po wypłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one zazwyczaj naprawdę pełne brudu, dlatego powinno się przygotować do ich czyszczenia osobną rękawiczkę. Po umyciu kół nadchodzi czas na części poziome, kolejno skośne. Należy wiedzieć, że najkorzystniejszymi ruchami, jakimi można myć pojazd, są ruchy proste. Umyte auto oczywiście trzeba spłukać czystą wodą.

Do suszenia niezbędna będzie ścierka z mikrofibry lub ręcznik – również z tego materiału. Świetnie chłonie wodę, w związku z czym naprawdę skrupulatnie ją usuniemy. Kiedy auto jest osuszone warto wymyć specjalnym płynem szyby. Dodatkowo bardzo dobrym posunięciem jest woskowanie pojazdu – www. Należy jedynie gąbką (często dołączoną do wosku) nakładać cienką warstwę na lakier i wypolerować go dokładnie ściereczką. Za pomocą tej czynności, będziemy mieć komfort wyczyszczonego auta przez długi okres.

Chociaż może się wydawać, że myjnie (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_40m_techkar,2,3606) (https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/akcesoria-myjek-techkar/bebny-na-waz-techkar,2,3629) to rozstrzygnięcie szybsze i wygodniejsze, samodzielne czyszczenie sprawi, że pojazd będzie w pełni czysty. Jego elegancki wygląd będzie się niejako wizytówką i na pewno taka praktyka zaprocentuje w przyszłości.