W jaki sposób wybrać zarządcę i jakie cechy musi posiadać dobry zarządca?

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym trzeba liczyć się z tym, że będzie trzeba wybrać przedstawiciela. Starczy jedna wybrana osoba, która w imieniu wspólnoty podpisze umowę z firmą ochroniarską, wywóz śmieci, będzie przedstawicielem wspólnoty w sądzie, bądź innym urzędzie.

blok

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com
By zatrudnić odpowiedniego zarządcę warto wspomóc się siecią internetową. Wpisanie na przykład frazy: zarządzanie nieruchomościami Wrocław, wyświetli ogromną listę firm zajmujących się kompleksowo zarządzaniem. Oczywiście trzeba wpisać właściwą dla siebie lokalizację. Po wybraniu najciekawszej oferty należy ocenić, czy wybrana firma ma zatrudnionych licencjonowanych zarządców nieruchomości. Taka licencja powinna być wprowadzona do rejestru zarządców, prowadzonego przez Ministerstwo Infrastruktury. Następnie warto sprawdzić doświadczenie upatrzonej firmy i zapoznać się z opiniami na jej temat. Oczywiście i w tym wypadku bardzo pomocny będzie internet. Tak jak wcześniej należało wpisać frazę: „zarządzanie nieruchomościami – zawiłości prawne”, tak tym razem trzeba wpisać nazwę konkretnej firmy z dodatkiem „opinie”. Trzeba także zwrócić uwagę na cechy danego zarządcy. Musi być przede wszystkim rzetelny oraz sumienny. To zarządca co miesiąc otrzymuje pieniądze na opłacenie czynszu. Dlatego musi być uczciwy. (Konserwacja nieruchomości) Nie powinien niczego ukrywać przed wspólnotą. Sporo zarządców proponuje bezpłatny wgląd do wielu danych za pośrednictwem internetu. Zatem kreatywność oraz nowoczesność są kolejnymi i niezbędnymi cechami fachowego zarządcy. To na nim spoczywa obowiązek szybkiego reagowania na wynikłe trudności. Zarządca nieruchomości powinien być osobą otwartą oraz bezkonfliktową, ponieważ do jego zadań należy spotykanie się z właścicielami mieszkań, doradcami prawnymi, pracownikami budowlanymi, urzędnikami oraz wieloma innymi osobami. Zarządca powinien umieć rozwiązywać problemy. http://www.zst.waw.pl/pl/serwis-techniczny

salon

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Dobrze jest zatrudniać profesjonalną i doświadczoną firmę. Współpracując z nią wspólnota jest w stanie liczyć na specjalne ułatwienia bądź rabaty. Mając pod sobą mnóstwo innych wspólnot dana firma jest w stanie pozwolić sobie na zatrudnienie własnych pracowników, do prowadzenia prac naprawczych, usług prawniczych. To daje wspólnocie znaczne oszczędności. Nie trzeba ponosić wysokich kosztów związanych z wynajęciem innych firm zewnętrznych.