W jaki sposób zmienić dostawcę gazu ziemnego, aby odczuwalnie zredukować rachunki?

Polski rynek ziemnego gazu został jakiś czas temu uwolniony. W ten sposób rynek ten stał się bardziej przejrzysty i przede wszystkim bardziej konkurencyjny.
Liczba przedsiębiorstw oferujących taką możliwość każdego miesiąca wyraźnie rośnie.

Certyfikat energetyczny

Autor: Inplus PR

Aby znacznie zmniejszyć rachunki za gaz ziemny trzeba wybrać najkorzystniejsze grupy taryfowe gazu które mają w sprzedaży dostawcy gazu w Polsce. Według wielu analityków, zmiana dostawcy jest w stanie się przyczynić do zmniejszenia opłat za gaz ziemny. To dobra wiadomość dla ludzi, ogrzewających swój dom gazem. Dokonując zmiany, wpierw trzeba podpisać umowę sprzedaży z nowym dostawcą. Następnie należy rozwiązać obowiązującą umowę sprzedaży gazu. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu okresu wypowiedzenia. W przeciwnym razie mogą być naliczone kary za natychmiastowe rozwiązanie umowy sprzedaży. Tuż po zawarciu umowy z nowo wybranym dystrybutorem gazu ziemnego niezbędne jest zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej. To ona bowiem zarządza różnymi sieciami w Polsce. Podczas zawierania umowy należy wybrać grupy taryfowe gazu i podać swoje zapotrzebowanie na przesyłaną ilość gazowego paliwa.

Chcesz przeczytać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www (http://jumpplanet.pl/ksawerow/) na pewno będzie dla Ciebie wartościowa, gdyż przeczytasz tam wiele podobnych informacji.

Wybór innego dostawcy gazu w Polsce nie powinien powodować żadnych zakłóceń w dostawie gazowych paliw. Zatem niedopuszczalna jest sytuacja, gdzie po rozwiązaniu umowy przez na przykład tydzień czasu żaden Dostawca nie dostarcza gazu ziemnego. Zwykle to nowy dostawca bierze na siebie wszelakie formalności. A więc wysyła wypowiedzenie dotychczasowej umowy sprzedaży, sporządza zawiadomienie o zmianie dostawcy gazu jak również przesyła je do aktualnego operatora. Zawsze przed wybraniem nowego dostawcy gazu koniecznie trzeba dokładnie przestudiować umowę z dotychczasowym dostawcą. Trzeba się zapoznać z datami wejścia w życie nowej umowy jak również zakończenia dotychczasowej. Niedopilnowanie tego może być przyczyną powielenia umów sprzedaży gazu.

Dużą uwagę należy zwrócić na wysokość kary za zerwanie obowiązującej umowy sprzedaży i opłaty wezwania do zapłaty, w razie przekroczenia terminu uregulowania opłat za gaz.
Przed zmianą dostawcy gazu trzeba prześwietlić firmę która sprzedaje gaz ziemny jak również przyjrzeć się wszystkim ofertom sprzedaży.