W których miejscach najlepiej naprawiać auto? Cy korzystać tylko z autoryzowanych serwisów naprawy?

Niektóre osoby rezygnują z usług autoryzowanej stacji obsługi, ponieważ pragną zminimalizować koszty obsługi i naprawy samochodu. Czy jest to najlepsza decyzja? Jak się zdaje nie za bardzo.

Oczywiście, jedna i słuszna odpowiedź na tak postawione pytanie, czyli czy lepiej serwisować auto w autoryzowanej stacji obsługi (ASO) a może w standardowym warsztacie bez autoryzacji, nie jest do końca pewna, jest zależna w sumie od wielkiej ilości czynników. Z pewnością od tego, czy pojazd jest w okresie gwarancji czy nie. Jeżeli tak, to oczywiście korzystanie z usług ASO jest bardziej odpowiednie i w sumie nie podlega to dyskusji. Jednocześnie, przepisy pozwalają na rezygnację z fabrycznego serwisu, aby dokonywać przeglądów oraz robić naprawy w określonym warsztacie, lecz niesie to za sobą wiele niedogodności dla właściciela samochodu.

audi

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com

Placówka prywatna do jakiej się udajemy powinna spełniać konkretne wymagania, by gwarancja producenta została zachowana. Taki wpis w książce serwisowej musi być potwierdzony odpowiednią fakturą, jaka stanowić będzie potwierdzenie zrobienia wszystkich czynności, jakie zostały zmienione w fabrycznej książce obsługowej i będącą konkretnym zaświadczeniem o odpowiednim wyborze części – . Tak to powinno zdecydowanie się prezentować, gdyż podczas następnej wizyty w ASO pracownik może poprosić o tego rodzaju fakturę, żeby potwierdzić okres gwarancji.

Ten bardzo interesujący wpis posiada swe odpowiedniki na innych witrynach. Najedź zatem na łącze do wpisu i przejrzyj je.

Jednocześnie może zakwestionować nieautoryzowaną ingerencję mechanika, określając przy tym elementy, które nie pełnią poziomu wymagań producenta auta albo niewykonane, a przewidziane fabryczną procedurą czynności.

Nie każda jednakże z serwisowych książek ma jednak wykaz zadań przeglądowych. W niektórych przypadkach mają one miejsce w komputerach na stacjach ASO, nikomu nie są udostępniane. To sprawia, że serwis prywatny może nawet nie wiedzieć, co musimy zamienić czy sprawdzić. Może także powiedzieć o jakości komponentów, gdyż tylko zaufany profesjonalny tuning samochodów zaoferuje najlepiej wybrane części zamienne i eksploatacyjne. Na pewno więc należy o tym pamiętać, nie ma więc wątpliwości, iż jak mamy pojazd modelu Audi i mieszkamy w Krakowie, to dobrze wybrać się do audi serwis Kraków bowiem oferuje najlepszej jakości warsztaty tego typu.