Wspaniała i bardzo solidna – marka Hyundai. Jaka jest historia tej marki, jak wygląda w dzisiejszych czasach?

Początkowe momenty przedsiębiorstwa Hyundai zaczynają się już 1947 roku. Firma została założona przez Chung Ju-Younga, choć w pierwszej kolejności był to koncern budowlany nazywany Hyundai Engeenering and Construction.

salon hyundai wrocław

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Serwis wózków widłowych

Autor: Bob Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Na tamte czasy był to ogromny koncern budowlany w Korei Południowej. Dopiero w 1967 stworzono spółkę Hyundai Motor (sklep z częściami do skuterów) Company, której najistotniejszym powodem działalności została produkcja pojazdów.
W przedsiębiorstwie Hyundai wiedziano, że wyłącznie wspólna praca z doświadczonym partnerem zezwala na właściwe pojawienie się na rozległym rynku samochodowym. Z tego więc powodu, bezzwłocznie, bo już w kolejnym roku istnienia spółki wymyślono współpracę z Fordem. Pierwszym pojazdem zrobionym przez firmę Hyundai był model Cortina. Wspólna praca była korzystna, bo dotrwała aż do 1985 roku. W tym samym czasie przez ten czas, Hyundai prowadził prace nad swoim modelem. Rezultaty były szybkie, bo już w 1974 roku w czasie targów motoryzacyjnych w Turynie przedstawiono pierwszy własny model – Hyundai Pony.
Do Europy Hyundai wkraczał niezbyt szybko. Pierwszy raz w Europie zaprezentowano Hyundaia w czasie wystawy samochodowej w Brukseli w 1989 roku. Zaś już pod koniec tego roku, w Belgii i Holandii pokazały się pierwsze przedstawicielstwa Hyundaia. Pomimo tego dopiero w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Hyundai zaczął szybciej podbijać Europę. Kolejne sytuacje wydarzyły się już błyskawicznie, bo już w 1995 roku Europa stała się największym rynkiem zbytu dla tej koreańskiej marki. Na wstępie tej dekady do najistotniejszych importerów zalicza się Stany zjednoczone, Kanadę, ale i Polskę. Nieprzypadkowo w Polsce można zaobserwować mnóstwo salonów i serwisów Hyndaia, jak salon hyundai Wrocław czy serwis hyundai Wrocław.
W dzisiejszych czasach marka Hyundai ma już ugruntowanąpozycję na rynku motoryzacyjnym.

Koreańska firma stawia jednak nie tylko na stan sprzedaży. Stale stara się rozwijać i unowocześnia swoją gamę samochodów, w jej skład wchodzą auta osobowe, modele terenowe, autobusy i pojazdy dostawcze. Hyundai ulepsza również swoje modele pod względem bezawaryjności.