Współczesnemetody izolacji w budownictwie.

Najważniejszy etap budowy miejsca zamieszkania kończy się położeniem dachu. Co za tym idzie, dodatkowo i izolacja dachu przed wpływem różnorodnychelementów atmosferycznych. Istnieją dwa typy izolacji: poprzez położenie wełny mineralnej tuż przy poddaszu alboprzeznatrysk pianki poliurentanowej.

Pianka budowlana

Autor: Porotherm
Źródło: Porotherm
Ta najnowocześniejsza metoda izolacji termicznej nie jest jeszcze znana w Polsce na tyle prawidłowo, aby każdy mógł ją polecić.

Pragniemy Cię zachęcić do przejrzenia naszego nowego wpisu. Po prostu kliknij w link (https://www.theomarvee.com/13-oferta) i czytaj bez limitu to, co stworzyliśmy.

Spełnia jednak imponujące właściwości termoizolacyjne i dodatkowo hydroizolacyjne. Natrysk pianki poliurentanowej robi się z dwóch ciekłychsubstratów: poliolu i dodatkowo izocyjanianu – .

Jeżeli intryguje Cię omawiany wpis, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj ponadto inny równie absorbujący news dachówka płaska.

Oba składniki są podgrzewane do zalecanej temperatury w specjalistycznym urządzeniu spieniającym, a potem zmieszane ze sobą w tzw. głowicy natryskowej, na sam koniec pod sporym ciśnieniem zostają rozpylone na izolowaną pokrywę.

Tego rodzaju natrysk może być zastosowany do środka na ścianę czy sufit, a także na zewnątrz budynku np. na dachach. W sytuacji, kiedy natrysk aplikujemy na zewnątrz powinniśmy go zabezpieczyć przed emanowaniem UV. Piankę rozróżnia m.in. to, iż jest nieszkodliwa dla środowiska, ma bardzo wysokąwytrzymałość i szczelność na faktory chemiczne, pleśń i grzyby i znakomitą przyczepność do różnego rodzaju podłoży. Ponadto jest łatwa w nanoszeniu, co na pewno ułatwia i przyspiesza produkcję. Kolejnymi zaletami jest to, że dzięki piance następuje prędka termorenowacja jak również hydroizolacja jak również to, że piankę można nanosić na stare podłoże bez wcześniejszego likwidowania – więcej na: .

Koszty natrysku to około 43 zł/m2 do 52 zł/m2 w zależności od tego którą grubość pianki wybierzemy. W zapłatę zostaje wliczona również gwarancja na okres 10 lat. Izolacja natryskowa pozwala oszczędzić i znacząco obniżyć koszty utrzymania obiektów na odpowiednim poziomie wilgoci oraz w odpowiedniej temperaturze.

Podsumowując, jest to inwestycja na niemało lat, dlatego że materiał jest niebywale trwały. Wskazane jest aby zastanowić się więc nad tym, czy tradycyjne materiały termoizolacyjne zachowają te same parametry co pianka przez chociaż połowę tego okresu czasu, czy lepiej byłoby postawić na pewność i 100% jakość.