Wszystko co musisz wiedzieć, jeżeli ciekawią cię dźwigi przenośne. Już dzisiaj zapoznaj się z dyrektywami i wynajmij jeden dla swojej firmy.

Żurawie przenośne, jak samo określenie podkreśla, mogą być bez wysiłku przeniesione z jednego podwozia na inne. Takie maszyny wyposażone są w bazę żurawia, w której umieszczona jest kolumna obrotowa. Do kolumny przyczepiony jest wysięgnik (może posiadać dwa ramiona). Wysięgnik poruszany jest za pomocą siłowników hydraulicznych.

Żuraw

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu ramienia wysięgnika zamocowany jest hak lub odmienne akcesorium do unoszenia ciężarów. Wyróżniamy dwa typy żurawi, ze względu na cechy architektoniczne i na miejsce w jakim będą używane. Są to żurawie ogólnego przeznaczenia i przemysłowe. Te drugie stosowane są do załadunku drewna albo żelastwa.

Kto może strerować takim żurawkiem? Jaki organ kontroluje prawidłowość pracy żurawia?Aby móc użyć takiego żurawia należy mieć aktualną decyzję o akceptacji na wykorzystanie danego żurawia, wydaną przez należyty oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Obsługiwać mobilne żurawie mogą tylko wyszkoleni operatorzy. By móc dostać zezwolenie na kierowanie żurawiem, należy zdać egzamin złożony z dwóch etapów. Teori i praktyki. Test również odbywa się przed odpowiednim Urzędem Dozoru Technicznego. Sprawa ma się podobnie w przypadku osób trudniących się utrzymaniem tych dźwigów. Wszystkie ważne decyzje mówiące o formie dozoru, czasach wykonywania badań przez kontrolerów czy terminie przeprowadzenia przeglądu konserwacyjnego są zawarte w zarządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Każdy dźwig (więcej tutaj: http://www.eogniwa.pl/kategoria/wciagarki-lancuchowe-cb) jest odrębną maszyną, i technika korzystania go może być inna od poprzednich urządzeń. Z tego powodu wytwórca do każdego żurawia dołącza szczegółową instrukcję użytkowania, czasami również w formie filmu wideo. Film w sposób poręczny tłumaczy jak bez szkody używać żurawia, jak również pokazuje metodę jego poprawnego montażu, demontażu i pracy z nim.

Jak odbywa się wynajem dźwigów?
Jeśli w pracy potrzebny Ci jest żuraw, który pomoże przy przekładaniu dużych elementów konstrukcyjnych, warto wydzierżawić go do tej pracy. Specjalne typy dźwigów ze względu na swoją niewielką budowę, mogą dojśc do ciężko dostępnych miejsc, a także nie są napędzane spalinowo. Aby wynająć żurawie przenośne użyj Google i odnajdź najbardziej opłacalne oferty.