Wykorzystywanie pneumatyki w pojazdach

Jak wiemy pneumatyka to dziedzina niezwykle obszerna. Narzędzi wykorzystujących fakt sprężania gazów oraz cieczy jest wiele, zacząwszy od przemysłu naftowego do układów pneumatycznych w pojazdach ciężarowych, a także przykładowo w sprzętach dostarczających gaz w instalacjach fabrycznych, wytwórniach chemicznych, przemysłowych instalacjach LPG itp.

samochód

Autor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Słowem, użycie tego rodzaju przyrządów w zasadzie ogranicza tylko fantazja inżynierów oraz możliwości techniczne, ale zachodzi nieprzerwany rozwój techniczny zatem niechybnie miejsc gdzie będzie użyta pneumatyka będzie jeszcze więcej.

Pierwszą myślą kiedy zastanawiamy się nad zastosowaniem powietrza w przemyśle są różnego rodzaju instalacje do produkcji azotu ale opcji jest znacznie sporzej. Wiodące przedsiębiorstwo w tym sektorze Rectus trudni się sprzedażą urządzeń stosowanych w układach pneumatycznych przeróżnego typu używanych w motoryzacji. Między innymi za ich pomocą kieruje się pracą wysięgników pogłębiarek lub pracą naczep ciężarówek oraz tym podobnych przyrządów. Do sterowania oraz konserwacji tego typu przyrządów wykorzystuje się urządzenia przygotowujące powietrze. Stacja Global to urządzenie redukująco-filtrujące (sprawdź polecaną stronę www). Jego funkcją jest wyeliminowanie zanieczyszczeń powietrza a także równocześnie przygotowanie właściwego ciśnienia roboczego. Urządzenie to może być wyekwipowane w smarownicę za pomocą której możemy poprzez powietrze przekazać do systemu smar jaki zakonserwuje wszelakie ruchome części bez potrzeby rozbierania przykładowo naczepy bądź koparki.

Choć firma Rectus najbardziej znana jest z wytwarzania systemów pneumatycznych na potrzeby chemii i laboratoriów różnego typu to nie stroni od innych wyzwań. Giętkość przedsiębiorstwa jest zdumiewająca, dobrze jest więc się z nimi skontaktować a prawdopodobnie otrzymamy poradę jak rozwiązać nasz kłopot i po pewnym czasie zostaną nam przedstawione rozwiązania dla nas (tak samo jak dobry krawiec szyjący bluzki na miarę). Niechybnie będziemy zadowoleni z zaproponowanych podejść. Dzięki firmie Rectus posiadamy dojście do produktów o światowej jakości co daje nam gwarancję niezawodności.