Wypożyczalnia pojazdów – czy są nadprogramowe profity wynajęcia świadczone przez wypożyczalnie?

Na czym polega usługa wypożyczenia pojazdu? Czy ogranicza się to raptem do wydania samochodu, potwierdzenia otrzymania wadium i, przy oddawaniu auta, skontrolowaniu czy nie ma żadnych uszkodzeń, czy paliwo jest uzupełnione, a w środku czysto?

samochód

Autor: Matthew Bellemare
Źródło: http://www.flickr.com
Walka na rynku wypożyczalni samochodowych staje się coraz bardziej zacięta. Powstało dużo firm, a to sprawia, że oferty rywalizujących ze sobą firm, są coraz bardziej atrakcyjne, niż były kilka lat temu. Poniżej postaram się zarysować kilka najciekawszych ofert.

Interesującą propozycją dla ludzi, dla których wypożyczalnia samochodów (strona wypożyczalni samochodów) jest nierzadkim miejscem wizyt, jest opcja tzw. One Way. Jej przesłanką jest myśl, że nie każdy kto pożycza samochód (Strona WWW), będzie używał go aby odbyć podróż w dwie strony. Wielokrotnie chodzi o to, aby dostać się jedynie z punktu A do punktu B, lub przyjechać do punktu B i wokół niego korzystać z pożyczonego pojazdu. Dziać się tak może w przypadku zakupu lotu samolotem do innego miasta, niż nasze. Możemy wtedy wypożyczyć auto w wypożyczalni na lotnisku i zwrócić w innej wypożyczalni, np. w naszym mieście.

Równie interesującą propozycją, którą z całą pewnością zainteresowane będą

samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

przedsiębiorstwa, jest wypożyczenie auta specjalnie pod własne potrzeby, np. dopasowane do charakteru własnego interesu. Są wypożyczalnie, które za nas kupią samochód, specjalnie dostosowany do potrzeb wynajmującej firmy, a potem nam go pożyczą. Oferują także oklejenie auta reklamą naszego przedsiębiorstwa, czy założenie instalacji GPS monitorującej lokalizację auta, czy jego zużycie paliwa.

Jako klient indywidualny, też możemy mieć jakieś niestandardowe wymagania dotyczące wypożyczanego auta. Możemy poruszać się z dzieckiem, które wymaga założonego fotelika. Możemy podróżować całą rodziną do kurortu narciarskiego i chcielibyśmy zabrać ze sobą narty. Możemy także chcieć pojechać w góry z rowerami. Otóż co niektóre wypożyczalnie mają w swojej ofercie właśnie tego rodzaju dodatkowe wyposażenie, jak fotelik czy siedzisko dla dziecka, łańcuchy śniegowe, bagażnik na narty czy rower, a także nawigacja gps, a nawet telefon komórkowy.

Jak widać, oferty są coraz bardziej rozbudowane- każdy, i klient biznesowy wynajmujący całą flotę samochodów, jak i klient indywidualny, znajdzie coś dla siebie.