Wypożyczenie przyczepy, porady

Co zrobić jeśli musimy przetransportować naprawdę dużą ilość bagażu, nową lodówkę i mamy osobowy samochód do dyspozycji? Możemy podpiąć do niego przyczepę bagażową. To wersja dla jej posiadaczy. Reszta kierowców musi zadowolić się przyczepką z wypożyczalni. Co prawda, żeby ją wypożyczyć nie trzeba wiele zachodu, lecz jest kilka ważnych spraw, o których powinniśmy pamiętać.

Aby wypożyczyć przyczepkę należy mieć przy sobie dowód tożsamości. Najkrótszy okres na jaki można wypożyczyć przyczepę to przeważnie kilka godzin. To odpowiednia ilość czasu aby w obrębie miasta przetransportować jakiś większy towar. Generalnie jednak przyczepa wypożycza się na 24h lub weekend. Naturalnie biorąc pod uwagę własne potrzeby przyczepę można wynająć na dłuższy czas, wówczas też jest szansa na niższe stawki. Nie zaszkodzi o swych planach pomyśleć z wyprzedzeniem i rezerwować odpowiednie terminy, ponieważ w niektórych okresach roku zainteresowanie przyczepami jest większe. Wypożyczenie (przyczepy wywrotki) na kilka godzin to kwota rzędu 30 złotych. Za wypożyczenie za dobę powinniśmy liczyć już 50-60 złotych. Natomiast (przyczepa gastronomiczna) na weekend kosztuje 70 złotych. Wypożyczenia dłuższe niż 7 dni to już kwota powyżej kilkuset złotych.

Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Największe znaczenie ma instalacja elektryczna a także układ najazdowo-hamulcowy. Decydując się na wypożyczenie sprzętu warto sprawdzić czy po podłączeniu wszystko pracuje jak należy. Bardzo często ma miejsce sytuacja, w której po po przejechaniu paru kilometrów pod wpływem drgań przestaje działać instalacja świetlna. Przed udaniem się za kierownicę warto sprawdzić stan i ciśnienie ogumienia oraz czy w posiadaniu jest koło dojazdowe.

Przed odjazdem należy zwrócić uwagę na jej stan techniczny, albowiem przy odbiorze unikniemy przykrych sytuacji oraz niejasności. Szybki ogląd należy zrobić w obecności pracownika wypożyczalnia, a mające miejsce defekty zaznaczyć w chwili sporządzania umowy. Przy oddawaniu przyczepy może mieć miejsce miejsce sytuacja, w której zostaniemy obciążeni kosztami szkód, które nie wynikły z naszej winy.