Z jakiego powodu żurawie są tak często używane na większości placów budowy, opis ich najważniejszych rodzajów.

Obecnie nad większością dużych budów będzie zapewne widniał przynajmniej jeden wysoki na kilkadziesiąt metrów żuraw. Na budowach pojawiły się one stosunkowo niedawno, lecz od tej chwili ich kariera błyskawicznie się rozwija. Żurawie są aktualnie niezastąpionym sprzętem, znacznie usprawniającym codzienną pracę na budowie, lecz dodatkowo pozwalającym na realizację wielu trudnych do wykonania do tej pory rzeczy. Po pierwsze ogromnym plusem będzie to, że mogą one podnosić różne materiały i przedmioty na daną wysokość. Przed ich pojawieniem się trzeba było wszystko wnosić w sposób ręczny albo wykorzystywać jakieś prowizoryczne windy.

Dzięki żurawiom takie operacje trwają znacznie szybciej, a co najważniejsze, nie muszą niepotrzebnie angażować załogi, jaka przez ten czas może się zająć inną pracą.

Zajmujący materiał? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie fosforanowanie manganowe, który tam miejscu się znajduje, także jest coś interesującego!

Należy również pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Niektórym może się wydawać, że ze względu na konstrukcję wypadki przy udziale żurawi zdarzają się często, lecz jest zupełnie inaczej, transport przy pomocy tego urządzenia jest dużo bardziej bezpieczny niż wnoszenie materiału przez pracujących ludzi.

dom - odbitka

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
dom - odbitka

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Żurawie dzielą się na dwie główne grupy, to znaczy stacjonarne i ruchome, które można przewozić w dowolne miejsce – ile kosztuje wynajem żurawi. Jak się okazuje, w branży budowlanej bardzo popularny jest żurawie wynajem a nie kupowanie ich na stałe. Wynika to między innymi z tego, że żurawie nie są potrzebne przez całą budowę obiektu, a jedynie w określonych jej fragmentach. Dlatego też firmy, które nie mają większej liczby prowadzonych na raz inwestycji musiałyby gdzieś ten żuraw trzymać, a i tak wiele dni nie byłby on wykorzystany. Tymczasem żurawie wieżowe wynajem będzie dawać ten komfort, że urządzenie będzie pożyczone jedynie na czas, w jakim będzie potrzebne, i tylko za to będzie się także płacić.

W branży funkcjonuje wiele firm, specjalizujących się w tego typu wynajmie, dostarczając swoim klientom kompletną obsługę . Nawet z tym, że jeśli będzie trzeba, to wraz z żurawiem można będzie także wynająć jego operatora.