Z jakiej przyczyny kupujemy stare automobile?

W obecnych czasach, nie mając pojazdu jesteśmy uziemieni do jednego punktu, głownie w małych miejscowościach, gdzie komunikacja miejska nie ma dobrze rozwiniętej sieci przewozów.

ciężarówka

Autor: Gaetano Rap
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc autentyczny rynek samochodowy powstał u nas nie wcześniej aniżeli u schyłku lat 80. Wraz ze zmianą systemu ekonomicznego można było łatwo kupować wozy. Z racji różnic ekonomicznych między Polską a tak zwanym Zachodem do naszego kraju sprowadzano na masową skalę używane samochody. Sytuacja mimo ćwierć wieku praktycznie się nie zmieniła. Po naszych drogach zazwyczaj jeżdżą pojazdy 10 letnie i starsze.

Dodatkowe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnych serwisach, ale znacząca witryna jest tylko jedna! Sprawdź nas!

Średni wiek samochodu ściąganego z Niemiec to 16 lat, sporo więcej aniżeli przeciętna w pozostałych krajach wspólnoty. Oczywiście sam import auta to dopiero początek. Używane samochody TIR potrzebują całej sieci serwisującej (więcej tutaj: ). Importerzy dają pracę mechanikom reperującym importowane pojazdy, dzięki nim mają również zajęcie stacje POWER EV – (stacje ładowania aut elektrycznych) kontroli samochodów, producenci zamienników, tudzież ich sprzedawcy. To pozytywne strony wtórnego obrotu wozami.

Nie każdy może porwać się na nowy auto z salonu samochodowego. Rozwiązaniem na deficyt tak dużej gotówki są auta używane! Kup pojazd, które już poprzednio posiadało jednego posiadacza. Możesz udać się na giełdę i tam obeznać się z ofertą, lub o własnych siłach zorientować się w propozycji osób prywatnych, na różnego typach witrynach licytacyjnych. Zdefiniuj kryteria, pozwoli to skuteczniejsze wyszukiwanie licytacji. Gdy namyślisz się na jakieś z przedstawionych aut, dogadaj się na lustrację techniczną w zakładzie mechanicznym. Jest to bardzo istotne – ratuje przed zamaskowanymi kosztami. Posiadasz przekonanie, że w następnych latach nie będziesz zmuszony zrobić kosztownej reperacji i uchronisz się przed niemoralnym sprzedawcą. Trafnie wyszukana strona o motoryzacji pomoże Ci w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

ciężarówka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje lecz mroczna strona owego interesu. Wielokrotnie sprowadzane samochody nie spełniają reguł ekologicznych, co przysparza się do zatrucia przyrody. Istnieją sprzeczności między ekologami a branżą sprzedającą używane samochody , jednak przekonujące jest że to problem – zwłaszcza iż RP zobowiązała się do szanowania norm ekologicznych.

Znaczącą mocną stroną aut importowanych jest fakt, że są one w sprawniejszej kondycji, są nowsze, mają mały przebieg, są dobrej firmy. Ich słabsze zniszczenie następuje z powodu dobrego poziomu szos, a także dlatego, że użytkownicy zagraniczni często wymieniają samochody na nowsze. Miej świadomość, że po nabyciu samochodu należy je zewidencjonować w odpowiedniej placówce. Ponad to trzeba zgłosić się w firmie ubezpieczeniowej, w której wykupimy odpowiedni zestaw ubezpieczeń. Obligatoryjne jest ubezpieczenie OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, Auto Casco jest już dodatkowe i chroni przed opłatami za zdarzenia losowe, np. kradzież czy popsucie auta w stłuczce ze zwierzęciem.