Zadośćuczynienie za opóźniony lot – co powinno się o tym wiedzieć?

Sporo osób w wielu przypadkach podróżuje samolotem, ponieważ naturalnie jest to niezwykle praktyczny środek transportu. Co więcej zaletą latania samolotem jest to, że jest on o wiele krótszy aniżeli jazda samochodem czy też innym środkiem lokomocji. Nierzadko samolotem wolno pokonać jakąś odległość w godzinę, podczas kiedy jadąc na przykład samochodem tą samą trasę przebędziemy przykładowo w pięć godzin.

skylegal

Aczkolwiek minusem latania samolotem może być to, że nierzadko na lotniskach mogą pojawiać się opóźnienia.

Jest już nasza moja strona (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparaty-stale/) – wejdź w poniższy link, poczytaj temat oraz zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy szczęśliwi.

Opóźnienia takie naturalnie wynikają z wielu rozlicznych przyczyn, na przykład wskutek kiepskiej pogody. Powinno jednak zastanowić się nad tym czy na skutek opóźnienia lotu pasażerom przysługuje przykładowo jakieś odszkodowanie. Mnóstwo osób nie ma pojęcia, iż realne jest uzyskanie zadośćuczynienia za opóźniony lot. Jeśli jednak wpiszesz w wyszukiwarce internetowej hasło „opóźnienie samolotu odszkodowanie” to odszukasz informacje mówiące o tym, że pasażerowie rzeczywiście mogą dostać odszkodowanie za opóźnienia. Naturalnie stopień takiego odszkodowania jest nadzwyczaj różna, zależy ona między innymi od okresu opóźnienia lotu, i także od jego długości. Jeśli opóźnienie trwa parę minut, bądź nawet godzinę to pasażerom nie przysługuje zadośćuczynienie, jeżeli jednak utrzymuje się ono przeszło 3 godziny wówczas możemy już starać się o takie odszkodowanie. Na przykład pasażerowie, którzy oczekują na samolot pięć godzin i lecą na dystansie do 1500km mogą się starać o zadośćuczynienie w wysokości 250 Euro. Z kolei w przypadku pięciogodzinnego opóźnienia na dystansie 1500 do 3500km pasażerom przysługuje odszkodowanie w wysokości 400 Euro (dotyczy lotów poza Unią Europejską).

Z pewnością posiadanie takiej wiedzy jest ogromnie istotne (czytaj to). W wielu przypadkach zdarza się tak, iż pasażerowie czekają parę a nawet w ekstremalnych wypadkach kilkanaście godzin na lot, w większości wypadków w mało wygodnych warunkach, z bagażami oraz na lotnisku, i nawet nie wiedzą, że nie tylko mogą się starać o odszkodowanie za późny lot, ale wręcz odszkodowanie takie z pewnością im przysługuje.