Zaplanowanie niezwykłej konferencji – gdzie i w jaki sposób

Planowanie konferencji to niełatwe zadanie, wymagające skrupulatnego przygotowania. Jeśli chcemy, aby to wydarzenie stało się niejako wizytówką przedsiębiorstwa, wszystko musi być wypracowane w najdrobniejszych szczegółach. Liczy się zarówno wartościowe przemówienia, wygoda, jak i gwarantowane pauz, podczas których nie należy zostawiać zaproszonych gości w samotności.

zobacz źródło

Autor: Memorial Student Center Texas A&M University
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba skupić się na dokładnej liczbie zaproszonych osób. Dzięki temu dowiemy się, jak dużych sal potrzebujemy. Konferencje są zazwyczaj przynoszą stres wykładającym, warto postarać się, aby czuli się jak najbardziej komfortowo. Zbyt duża sala może powodować wrażenie pustki. Żaden z gości nie będzie mógł przemawiać swobodnie, jeżeli sala będzie świeciła pustkami. Podobnie dzieje się w przypadku zbyt małej sali. Wszyscy goście powinni mieć zapewnione miejsce. Poza tym zbyt duża liczba osób w za małej powierzchni może spowodować zasłabnięcia, a tego z pewnością nikt nie chce. Reasumując wielkość sali spełnia niemalże kluczową rolę. Oczywiście należy zadbać także o inne strony. Istotne jest, aby goście nie musieli przemieszczać się pomiędzy salami konferencyjnymi, restauracją i bazą noclegową. Konferencje – portal konferencyjny w hotelach, gdzie zapewniona jest każda z opisanych czynności są świetnym rozwiązaniem. Jeżeli zależy nam na tym, aby konferencja pozostała zapamiętana na długi czas warto zorganizować coś niecodziennego w niesztampowym miejscu, który będzie zapewnieniem nie tylko świetnej części oficjalnej, lecz także wspaniale zapełni czas pomiędzy kolejnymi wykładami.

konferencja

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Takie konferencje z pewnością spełnią swoją funkcję. Idealnym miejscem prowadzącym tego typu konferencje jest Zamek Joannitów (do wglądu). Jest naprawdę klimatycznym miejscem, które na pewno spodoba się uczestnikom. Dodatkowo zespół ludzi, którzy tam pracują zajmuje się całym przebiegiem wydarzenia. Naszym zadaniem jest jedynie skonsultowanie tego, czym jesteśmy zainteresowani oraz nadzór nad organizacją. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazę „Zamek Joannitów”. Otrzymamy dostęp do witryny, gdzie poznamy wszelkie szczegóły związane z organizowaniem konferencji, sprawdzimy galerię zdjęć i pełną ofertę tego miejsca. Nietuzinkowo przeprowadzone konferencje mogą stać się swoistą wizytówką przedsiębiorstwa i doskonałą reklamą. Warto więc podejść do organizacji tego wydarzenia niezwykle skrupulatnie, aby zupełnie nic niespodziewanego nie zepsuło naszych planów.