Zaśnij spokojnie, czyli jak odnaleźć odpowiedni hotel podczas dni wolnych

Upragnione wakacje muszą kojarzyć się z błogim relaksem. Z tego powodu szczególną uwagę należy położyć na wybranie dobrego hotelu, hostelu albo pensjonatu. Od tego, jaki nocleg wybierzemy, w dużym stopniu będzie zależał nasz urlop. Na co musimy szczególnie uważać?

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro zdecydowaliśmy się na wyjazd w konkretne miejsce, zatem przeanalizujmy, gdzie możemy się zakwaterować. Pierwszym krokiem może być wyszukanie informacji w internecie, na portalach. Dzięki temu będziemy mogli porównać koszty oraz zobaczyć standard. Hotele, pensjonaty, hostele i gospodarstwa agroturystyczne posiadają na swoich stronach www zdjęcia, pozwalające na skrupulatne poznanie warunków. Jeżeli któryś z nich szczególnie przypadnie nam do gustu, zadzwońmy w celu poznania jakości obsługi. Zwróćmy uwagę na to, by zadzwonić na telefon. Zagwarantuje nam to pewność, że wybrany budynek rzeczywiście istnieje. Czasami może się zdarzyć, że wybrany nocleg istnieje tylko i wyłącznie na stronie www. Przeczytajmy opinie pozostałych gości. W sieci ludzie polegają na zasadzie pozornej anonimowości, są więc bardziej szczerzy. Jeśli o hotelu krążą negatywne komentarze, omijajmy go z daleka! Dobrą opcją jest skorzystanie z oferty hotelu, w jakim przebywali już nasi przyjaciele. Takie noclegi to gwarancja zadowolenia, pod warunkiem oczywiście, iż oni także pozytywnie oceniają miejsce. http://www.eholiday.pl/ http://www.eholiday.pl/noclegi-mielno-25610-dom_letniskowy.html

hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie cechy powinny spełniać dobre noclegi? Bardzo liczy się czystość. Nikt z nas nie chce przecież zasnąć w nieczystym łóżku i nikt nie zamierza kąpać się pod prysznicem, gdzie występuje grzyb! Noclegi muszą być jak najbardziej czyste! Istotna pozostaje również dogodna lokalizacja. Hotel, zlokalizowany w okolicy torów kolejowych to nie najlepsze rozwiązanie. Nie da się w nim spokojnie wypocząć. Sprawdźmy również kartę restauracji hotelowej lub najbliższego lokalu. To bardzo ważne, jeśli jesteśmy wegetarianami lub posiadamy nietolerancje pokarmowe. Następnym punktem na liście jest zbadanie, czy w miejscu zakwaterowania są pozostałe atrakcje. Dobre noclegi zostały wyposażone co najmniej w saunę, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię rowerów, miejsce do grillowania, a niektóre z nich w basen lub SPA. Koszty to ważny aspekt, jednak nie decydujący. Nie warto za bardzo oszczędzać, ponieważ nasz wypoczynek może okazać się złym wspomnieniem!