Zatroszcz się o specjalne ułatwienia w firmie. Sam ocenisz, jaki to przyniesie rezultat!

Jeżeli prowadzisz firmę i na serio rozmyślasz o jej rozwoju, o zdobyciu zagranicznych rynków, jesteś zobligowany także ustanawiać zwiększenie produkcji. W takim wypadku potrzebne może okazać się powiększenie składu.

Jakie masz możliwości w tym zakresie?

przenośniki rolkowe

Autor: NH53
Źródło: http://www.flickr.com
Po znalezieniu odpowiedniego pomieszczenia należy przemyśleć, jak przechowywać nasz produkt. Z szerokiej gamy regałów warto wyłonić regały paletowe, które dają opcję przechowywania towarów zarówno bez opakowań, jak i unieruchomionych na paletach. Sprawą otwartą pozostaje wybór wspierających funkcji, np. siatkowej tylnej ścianki, mobilności mebla, no i przede wszystkim jego gabarytów, które muszą być dobrane do wielkości stanowiska, jakim dysponujemy. Niewykluczone, że będziemy wymagać podnośnika, zwłaszcza do manipulowania przy wyższych poziomach. Do przewozu towarów na terenie magazynu (lub między składem a halą produkcji) mogą służyć także przenośniki rolkowe Ich idea jest zbliżona jak taśmy przy kasach w sklepach, z tą różnicą, iż przemysłowe Automaty nie są pokryte powierzchnią gumy. Towar przemieszcza się dzięki kręceniu się rolek, wprawianych w ruch albo ręką, albo elektronicznie. Wadą takiego urządzenia może być zajmowanie przestrzeni, chociaż przenośniki można demontować w razie konieczności. Dodatkowo nie potrzebują zaangażowania wykonawców z odpowiednimi uprawnieniami.
Osobną kwestią jest asekuracja zarówno magazynu, jak i hal produkcji i urządzeń w nich pracujących.

Przy maszynach chodzących automatycznie lub półautomatycznie warto zbudować fachowe ogrodzenia maszyn, tak żeby wytwórczość sprzętów przebiegała nie tylko niezakłócona, ale i bez powodowania niebezpieczeństwa dla robotników (ogrodzenie maszyny). Również ładunek przechowywany można zabezpieczyć przez otoczenie regałów ponadprogramowymi ściankami. W takiej sytuacji bezpieczeństwo i higiena pracy zostaną bezspornie uznane przez zatrudnionych.