Zjazd pojazdów zabytkowych w Oławie

Jeszcze do niedawna, osoby które kolekcjonują samochody zabytkowe, stanowili zamkniętą grupę pasjonatów.
Obecnie ta sytuacja się przekształca, a polscy amatorzy motoryzacji coraz chętniej zakładają prywatne muzea. Samo inwestowanie w samochody zabytkowe jest ryzykowne, to jednak nie o zysk tu chodzi. Budowanie kolekcji jest pochodną pasji, a pieniądze w tym przypadku są jedynie dodatkiem. Coraz częściej w Polsce organizowane są także zloty samochodów zabytkowych.

auto

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com
Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na dobre wpisał się już w kalendarz corocznych imprez.Samochody zabytkowe nadają niezwykły klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi. Już kilka dobrych godziny przed oficjalnym otwarciem wydarzenia, zaczynają zjeżdżać zabytkowe perełki ze wszystkich stron naszego kraju oraz z zagranicy.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten temat, kliknij na odsyłacz do serwisu – informacje tu zawarte są niezwykle interesujące.

Przed południem samochody zabytkowe wyruszają w wielkiej paradzie ulicami Oławy, później impreza przenosi się do parku lotniczego.Gdzie – na scenie prowadzący prowadzi rozmowę z każdym z właścicieli samochodów, od których czerpie informacje na temat historii i o mechanice danego pojazdu .Od popołudnia do późnych godzin wieczornych trwa wielka zabawa. Organizatorzy Zlotu Pojazdów Zabytkowych każdego roku wybierają najstarszy oraz najpiękniejszy pojazd Zlotu. Organizatorzy oceniają też pojazdy wyprodukowane w latach, które u większości ludzi zostaną w pamięci na długi czas – pojazdy okresu PRL-u.

pojazd

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na zlot pojazdów muzealnych przybywają osoby z kraju i z zagranicy – nawet z Ameryki! Klimat każdego Zlotu aut muzealnych budują także właściciele pojazdów, którzy pojawiają się na zjeździe przebrani w różnorakie stroje, aby oddać atmosferę minionych epok. Dla widzów organizowane są różne konkursy, np. w siłowaniu się na rękę. W konkursie tym swoich sił może spróbować każdy – nawet dziecko. W tej konkurencji nie ma wygranych czy przegranych, każdy z uczestników otrzymuje upominek.Wydarzenie zazwyczaj kończy Wspólny klakson dla miasta Oławy, w którym uczestniczą pojazdy obecne na Zlocie. Ważne informacje dla uczestników zlotu to wpisowe – w wysokości 30 zł za 1 dzień dla kierowcy, a każda następna osoba musi uiścić opłatę 25 zł.

Jeśli po przeczytaniu tego postu wciąż masz jakieś zagwozdki, to sprawdź dodatkowo to ważne opracowanie (https://calus-p.pl/72-wieszaki-na-narty/218-regal-stojak-na-buty-narciarskie-120-par.html) – są w tamtym miejscu zbliżone informacje.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek, pamiątkowe prezenciki oraz puchary. Organizatorzy pomagają też przy rezerwacji noclegów.
Zlot Zabytkowych pojazdów to impreza, której nie może przegapić żaden z miłośników zabytkowej motoryzacji. Prócz wielu atrakcji i świetnej zabawy, zdobyć też można cenne puchary.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*