Zjazd pojazdów zabytkowych w Oławie

Jeszcze do niedawna, osoby które kolekcjonują samochody zabytkowe, stanowili zamkniętą grupę pasjonatów.
Obecnie ta sytuacja się przekształca, a polscy amatorzy motoryzacji coraz chętniej zakładają prywatne muzea. Samo inwestowanie w samochody zabytkowe jest ryzykowne, to jednak nie o zysk tu chodzi. Budowanie kolekcji jest pochodną pasji, a pieniądze w tym przypadku są jedynie dodatkiem. Coraz częściej w Polsce organizowane są także zloty samochodów zabytkowych.

auto

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com
Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na dobre wpisał się już w kalendarz corocznych imprez.Samochody zabytkowe nadają niezwykły klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi. Już kilka dobrych godziny przed oficjalnym otwarciem wydarzenia, zaczynają zjeżdżać zabytkowe perełki ze wszystkich stron naszego kraju oraz z zagranicy. Przed południem samochody zabytkowe wyruszają w wielkiej paradzie ulicami Oławy, później impreza przenosi się do parku lotniczego.Gdzie – na scenie prowadzący prowadzi rozmowę z każdym z właścicieli samochodów, od których czerpie informacje na temat historii i o mechanice danego pojazdu .Od popołudnia do późnych godzin wieczornych trwa wielka zabawa. Organizatorzy Zlotu Pojazdów Zabytkowych każdego roku wybierają najstarszy oraz najpiękniejszy pojazd Zlotu. Organizatorzy oceniają też pojazdy wyprodukowane w latach, które u większości ludzi zostaną w pamięci na długi czas – pojazdy okresu PRL-u.

pojazd

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com
Na zlot pojazdów muzealnych przybywają osoby z kraju i z zagranicy – nawet z Ameryki! Klimat każdego Zlotu aut muzealnych budują także właściciele pojazdów, którzy pojawiają się na zjeździe przebrani w różnorakie stroje, aby oddać atmosferę minionych epok. Dla widzów organizowane są różne konkursy, np. w siłowaniu się na rękę. W konkursie tym swoich sił może spróbować każdy – nawet dziecko.

Jeśli niniejszy tekst Cię intryguje, to kliknij ten link – zobaczysz tam użyteczny portal (https://www.autopart.pl/slawa), który z pewnością uznasz za godny uwagi.

W tej konkurencji nie ma wygranych czy przegranych, każdy z uczestników otrzymuje upominek.Wydarzenie zazwyczaj kończy Wspólny klakson dla miasta Oławy, w którym uczestniczą pojazdy obecne na Zlocie. Ważne informacje dla uczestników zlotu to wpisowe – w wysokości 30 zł za 1 dzień dla kierowcy, a każda następna osoba musi uiścić opłatę 25 zł. Organizatorzy zapewniają poczęstunek, pamiątkowe prezenciki oraz puchary. Organizatorzy pomagają też przy rezerwacji noclegów.
Zlot Zabytkowych pojazdów to impreza, której nie może przegapić żaden z miłośników zabytkowej motoryzacji.

Zakończyłeś studiować nasz wpis i zastanawiasz się nad kolejnym? Nic bardziej prostego. Musisz tylko kliknąć w podany link i jesteśmy tam.

Prócz wielu atrakcji i świetnej zabawy, zdobyć też można cenne puchary.